Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Smatrate li N' Bebe za "srpski Toto"
da: 7 29%
ne: 17 70%
Ukupno Glasova : 24
Autor Poruka

piggor

Napredna Beba

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 355

Lokacija: Rock City - Obren City


Poslao: Ned Avg 12, 2007 3:24 pm

Odgovoriti sa citatom

Neka ova tema bude o grupi Toto, clanovima grupe, albumima, omiljenim i manje omiljenim pesmama, koncertima... Ali mozete se dotaci i njihovog uticaja na N' Bebe, jer mnogi su ih nazivali "srpski Toto" (mozda i onaj koncert od prosle godine ima neko simbolicko znacenje, a da ne govorim o gostovanju Sajmona Filipsa na poslednjem albumu Beba).

Hajde da prvi odgovorim na pitanje koje sam postavio. Mislim da s pravom nose taj epitet, evidentan je uticaj grupe Toto na Bebe, u pesmama, aranzmanima, samom pristupu muzici. Randja je cak svirao i gitaru Stiva Lukatera (mada me raduje sto se vratio Fenderu Smile )...

A sad da se vratim na glavnu temu:
Trenutno sam okupiran albumom "Kingdom of desire". Ne mogu da kazem da mi je to omiljeni album, ali volim mnogo pesama sa istog. Meni najbolja je Jake to the bone, genijalni instrumental. Volim i naslovnu numeru, i ne znam zasto, ali vecina "mojih omiljenih" pesama su one koje peva Lukater (da, i Kingdom of desire peva on). Sa ovog albuma ne bi trebalo zaboraviti ni fenomenalnu baladu Two hearts (da, da, i ovu pesmu peva Lukater... Smile ). Ima ovde jos sjajnih pesama ali da se ne raspisem odmah na pocetku, ostavljam i vama da istrazite ovaj album.
_________________
www.myspace.com/piggor

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

tweety

Super Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 785

Lokacija: Jagodina-Kragujevac


Poslao: Ned Avg 12, 2007 4:12 pm

Odgovoriti sa citatom

Toto je mnogo dobar bend!ne smatram bebe srpskim totoom ali nije mala stvar eto sto su im bili predgrupa!Album iskreno nisam cula ali planiram.......
_________________
I think that i saw pussy cat.....Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bubnjar

Napredna Beba

Pridružio: 05 Sep 2006

Poruke: 437

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Ned Avg 12, 2007 6:37 pm

Odgovoriti sa citatom

Hm, Toto... Odlichna tema. BAsh me zanima koliko ljudi sa ovog foruma prati rad ovog benda..
@piggor - Sve pesme sa albuma koji trenutno slushash je otpevao Stive (to si verovatno i primetio) zato sto Kimball tada nije bio u grupi ('92god).
I ja obozavam Lukatherov glas. Karakteristika Toto-vih pesama je da se cesto smenjuju glasovi Lukathera i glavnog vokala (u razlicitim periodima Kimball-Frederiksen-Williams) strofa-refren. To tako dobro zvuci! Da ne zaboravim i Davida Paicha (klavir) koji dosta ucestvuje kada je vokal u pitanju - niko ne moze da "pogodi" Africu kao sto je on to uradio.
Kingdom of Desire je caroban album, mada - tu su i legendarna "chetvorka" (IV), pa prvi stud.album sa Phillipsom-Tambu, poslednji Falling in Between.... Neka mi ostali albumi oproste (divni ste svi zaista, zato i volim Toto) Smile
Omiljena pesma - najteze pitanje! Mozda Home of the Brave ili I will remember!
Uticaj na Bebe - MIslim da se Pink Floyd dosta "umeshao" u Bebe ali posle one predgrupe na Tashu NB pomalo liche na Toto. A i chinjenica da je Simon Phillips tako brzo "osetio" Bebe na ovom albumu poneshto govori...
_________________
cool

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

vavlada

Super Beba

Pridružio: 09 Avg 2006

Poruke: 500

Lokacija: Valjevo


Poslao: Ned Avg 12, 2007 7:26 pm

Odgovoriti sa citatom

Pa, mislim da ima pomalo i Floyda, i Toto-a, i ko zna cega josh Smile)

Shto se samog Toto-a tice, obozavam ih , ali da budem iskren, ne slusham ih preterano inace, ali u zadnjh par dana vrtim "Falling In Between" u winampu - spiritual man je skroz cool stvar.
_________________
"Zamisli na moment isto ovo vreme, zamisli onda iste ove ljude, zamisli i videces da sve je kao onda, jedina greska - to sam ja"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

piggor

Napredna Beba

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 355

Lokacija: Rock City - Obren City


Poslao: Ned Avg 12, 2007 7:35 pm

Odgovoriti sa citatom

@bubnjar: Hvala puno za odgovor, voleo bih da tema nastavi ovako da se razvija. Tek sad shvatih da je ceo "Kingdom of desire" otpevao Lukater Confused Nisam obratio paznju na to, jednostavno mi je "zapalo za uho" da je sve pesme koje volim otpevao upravo on. Jednostavno mi prijaju njegova boja glasa i stil pevanja.
Naravno da ne treba zaboraviti "IV", cini mi se da je to ploca koju se najvise vrtela na mom gramofonu (dok je radio Sad srecom tu je internet... Smile ).
Home of the brave... Uh, jos jedna sjajna pesma... Obozavam predrefren i refren, i pauzu izmedju njih, onaj instrumentalni deo...
A sto se uticaja na Bebe tice, cini mi se da je Toto zvuk uvek bio prisutan, ali da je naglo porastao posle koncerta na Tashu, i to posebno u pesmama sa novog albuma, ali o tome sam vec pisao u temi o istom. Mogu vam priznati da sam se pomalo i plasio ovoga, jer lepo je da imas neki bend kao uzor, al' lose je kad pocnes mnogo da licis na njega, i ne daj Boze da ga kopiras. Jer, uglavnom je svaka kopija losija od originala. Srecom, to se Bebama nije desilo, i dalje su ostali svoji, bez obzira na to sto se u nekim pesmama oseca evidentan uticaj nekog benda (kao sto rekoste Flojda, Totoa ili bilo kojeg drugog). I bas zato stalno isticem kako mi je drago sto se Randja vratio Fenderu, jer sam oduvek bio skeptican prema "artist signed" modelima gitara, ali to je vec neka druga tema...
_________________
www.myspace.com/piggor

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

bubnjar

Napredna Beba

Pridružio: 05 Sep 2006

Poruke: 437

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Ned Avg 12, 2007 7:56 pm

Odgovoriti sa citatom

Ako volish Lukatherov glas poslusaj i neke od pesama sa ostalih albuma kao npr Angela, Georgy Porgy, If it's the last night, I won't hold you back, How does it feel, I'll be over you, I will remember (obavezno, najgenijalnija) kao i ceo album Tambu ('95)...
Majstor je da otpeva baladu.

Voleo sam Toto dok nisam sagledao koncert iz Amsterdama 2003. A posle toga sam ih voleo duplo jache! a koncert odgledao josh 314 puta (otprilike)! Smile
_________________
cool

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

MikePortnoy034

Super Beba

Pridružio: 22 Nov 2006

Poruke: 1136

Lokacija: Topola - Beograd


Poslao: Ned Avg 12, 2007 8:57 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo meni bas sad na TV ide koncert iz Amsterdama i razvaljuje!!! A sto se tice da li su Bebe srpski Toto? Hm, pa mislim da ipak nisu. I da kazem da obozavam da vidim Randju kako svira "MM Luke-a" jer ma koliko ta prica o Signature serijama stoji ipak je to Music Man!!! The one and only!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Avg 12, 2007 9:36 pm

Odgovoriti sa citatom

Albumom ,,Sevent one,,, 1988 po meni se zavrsava najzaltniji period benda. posle toga se iz albuma u album oseca blagi pad kreativnosti i ideja. Svi ti albumi su odlicni ali opet tu nedostaje ono nesto sto su imali prvih sedam. Pogotovo nakon gubitka Jeff Porcara. Mislim da je Milan o tome pricao svojevremeno, da je nakon Porcarove smrti nestala TOTO magija. Da je Porcaro bio glavna karika u bendu.Simon Philips je odlican bubnjar ali TOTO vise nisu to sto su bili nekad. Ne u svirackom smislu su i dalje neprevazidjeni ali sada su nekako...ne znam ni sam kako to da opisem. Kao da svako u bendu jedva ceka da isolira svoj deo.
Svi albumi su mi dragi ali ako treba da izaberem, favoriti su mi Hydra 1979 i Seventh one 1988. Po meni najbolji vokal je Fredrisken koji je nazalost snimio samo jedan album ,,Isolation,, 1984 i i dan danas mi nije jasno zasto su prekinuli saradnju sa njim.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bubnjar

Napredna Beba

Pridružio: 05 Sep 2006

Poruke: 437

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Sre Avg 15, 2007 9:05 pm

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

Albumom ,,Sevent one,,, 1988 po meni se zavrsava najzaltniji period benda. posle toga se iz albuma u album oseca blagi pad kreativnosti i ideja. Svi ti albumi su odlicni ali opet tu nedostaje ono nesto sto su imali prvih sedam. Pogotovo nakon gubitka Jeff Porcara. Mislim da je Milan o tome pricao svojevremeno, da je nakon Porcarove smrti nestala TOTO magija. Da je Porcaro bio glavna karika u bendu.Simon Philips je odlican bubnjar ali TOTO vise nisu to sto su bili nekad. Ne u svirackom smislu su i dalje neprevazidjeni ali sada su nekako...ne znam ni sam kako to da opisem. Kao da svako u bendu jedva ceka da isolira svoj deo.
Svi albumi su mi dragi ali ako treba da izaberem, favoriti su mi Hydra 1979 i Seventh one 1988. Po meni najbolji vokal je Fredrisken koji je nazalost snimio samo jedan album ,,Isolation,, 1984 i i dan danas mi nije jasno zasto su prekinuli saradnju sa njim.


Svaki album Toto-a, i "pre" i "sad", je imao neku posebnu, drugaciju energiju. Poslednji album koji je Jeff odsvirao bio je Kingdom of Desire. I u njemu se oseca razlika u odnosu na prethodne albume, Toto je vec krenuo ka savremenizaciji zvuka.
Porcaro je bio karakteristika benda. Posle njegove smrti trazili su bubnjara koji nece kopirati Porcaro-a vec ce dati svoj doprinos, dati pecat bendu. Mislim da je dolaskom Phillips-a produzena era "Toto". Bolju zamenu Lukather i Paich nisu mogli da nadju.
Uopste se ne slazem sa tobom da im je u daljem radu nedostajala kreativnost. To nikako. Poslusaj poslednji album. A i to da svako jedva ceka da isolira svoj deo je potpuna neistina. To je Toto. Pre bih rekao da pojednini clanovi NBeba imaju potrebu za soliranjem (znate na koga mislim Very Happy ).
_________________
cool

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

makir

Nova Beba

Pridružio: 17 Avg 2007

Poruke: 1

Lokacija: Karaburma,Beograd


Poslao: Pet Avg 17, 2007 2:38 am

Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa "Bubnjarem", svaki Totov album je zracio nekom novom energijom i vecim iskustvom koji su "stalni clanovi benda" upijali svirajuci sa najpoznatijim muzicarima sveta, Michael Jackson,Michael McDonald,Joe Cocker,Donna Summer... itd.

Toto je moj omiljen bend jer po mom misljenju moze da se prilagodi skoro svim pravcima u muzici,sto i dokazuje da su u studiju i na sceni prisutni jos od 1977(ako se nevaram)!!!!!

P.S. ova tema se totalno slaze sa nasim srpskim Totom!!!!!
_________________
But, I still got a blues for you.....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger

bubnjar

Napredna Beba

Pridružio: 05 Sep 2006

Poruke: 437

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Sub Avg 18, 2007 4:36 am

Odgovoriti sa citatom

makir ::

Toto je moj omiljen bend jer po mom misljenju moze da se prilagodi skoro svim pravcima u muzici,sto i dokazuje da su u studiju i na sceni prisutni jos od 1977(ako se nevaram)!!!!!


Chinjenica je da su spojili nekoliko razlichitih muzichkih pravaca!
_________________
cool

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

KEVIN MOORE

Napredna Beba

Pridružio: 19 Sep 2006

Poruke: 386

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Avg 18, 2007 10:40 pm

Odgovoriti sa citatom

Mushanga, Endless, Only the children, Stop loving you, pesme koje svako treba da preslusa.

Imaju lepe WORLD MUSIC momente u svojim pesmama kao npr. u Botom of you're soul
_________________
Hello Victoria so glad to see you
My friend.

http://www.myspace.com/bandeon

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger

bubnjar

Napredna Beba

Pridružio: 05 Sep 2006

Poruke: 437

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Ned Avg 19, 2007 1:53 am

Odgovoriti sa citatom

KEVIN MOORE ::

Mushanga, Endless, Only the children, Stop loving you, pesme koje svako treba da preslusa.


Obratite paznju na uvod za pesmu Only the children - Amadeus band je isti maznuo za jednu svoju pesmu sa zadnjeg albuma, mislim da se zove Seti se. Very Happy
_________________
cool

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

KEVIN MOORE

Napredna Beba

Pridružio: 19 Sep 2006

Poruke: 386

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Avg 19, 2007 12:55 pm

Odgovoriti sa citatom

Znam naravno, svrati na neku svirku kad bude EON svirao da cujes kako nam zvuci Only the children Smile
_________________
Hello Victoria so glad to see you
My friend.

http://www.myspace.com/bandeon

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Sre Dec 05, 2007 7:21 pm

Odgovoriti sa citatom

Tema prebacena!
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bubnjar

Napredna Beba

Pridružio: 05 Sep 2006

Poruke: 437

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Sre Jun 11, 2008 2:53 am

Odgovoriti sa citatom

I kako @piggor rece na pocetku teme - neka ovo bude tema o grupi Toto...
Zamolio sam Katarinu da temu otkljuca jer imam da saopstim jednu tuznu vest za sve ljubitelje ovih magova!

Naime, Lukather je raspustio bend! Toto vise nije aktivan...

http://www.stevelukather.net/Article.aspx?id=55

Crying or Very sad

Hvala im za sve sto su stvorili za 30 godina postojanja!
_________________
cool

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Sre Jun 11, 2008 11:30 pm

Odgovoriti sa citatom

Ne mogu da vjerujem... Sad
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Boka_NB

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2008

Poruke: 560

Lokacija: Panchevo


Poslao: Sre Jun 11, 2008 11:48 pm

Odgovoriti sa citatom

Bas mi je zao zbog ove informacije, sve u svemu covek je lepo obrazlozio zast ne moze da se nastavi tako da to postujem...ali mi je jako zao zbog ovoga Sad Confused

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

MikePortnoy034

Super Beba

Pridružio: 22 Nov 2006

Poruke: 1136

Lokacija: Topola - Beograd


Poslao: Čet Jun 12, 2008 12:09 am

Odgovoriti sa citatom

Stvarno tuzna vest za ljubitelje ovog benda (u koje spadam i ja). Mozda je jedina sreca u nesreci to sto su se eto raspali u trenutku najvece slave, jer priznacete mnogo starih bendova ne zna ono sto se kaze "kad je dosta" i pocinju da snimaju svakave gluposti i unistavaju postepeno ono ime koje su godinama gradili! Eto mozda je to jedina uteha u celoj prici. Zatvorena je prica sa fenomenalnim albumom "Falling In Between" i eto imali smo ih prilike gledati uzivo.
_________________
HYPOCRITE - How could you be so cruel and expect my faith in return? I spent so long trusting in you, I trust you forgot, Just when I thought I believed in you......!!!!

http://www.myspace.com/zeljkothedrummer

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

bubnjar

Napredna Beba

Pridružio: 05 Sep 2006

Poruke: 437

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Čet Jun 12, 2008 2:02 am

Odgovoriti sa citatom

Poslednji dvd Falling in between Live 2007 je fenomenalan. Drago mi je da su jednim takvim lajvom zatvorili diskografiju.
I stvarno, pravi trenutak za prekid... U bendu nema vise nijednog Porcaro-a a to, priznacete, nije TOTO......
_________________
cool

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 3
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker