Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Noviji aranžmani pesama N. Beba - komentari...

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Jan 18, 2008 12:57 am

Odgovoriti sa citatom

abela ::

Znam da sada ne govorim o aranzmanu, ali moram reci da Jelena tooliko bolje otpjeva pjesmu "Jednom kad me ne bude" od Gorice.

E sada, da se neko slucajno ne bi nasao uvrijedjen zbog mog misljenje tj. stava, moram reci da pod ovim BOLJE ne mislim vokalno bolje, nego kazem da mi se vise svidja, da je mnogo osjecajnije i da poludim od te pjesme svaki put Wink


Moram priznati da se slazem sa ovim, a isto vazi i za pesmu Lica, pogotovo uzivo na svirkama Very Happy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Girl Interrupted

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 05 Dec 2007

Poruke: 3422

Lokacija: Srbija/Nis


Poslao: Pet Jan 18, 2008 12:58 am

Odgovoriti sa citatom

odlican komentar! Slazem se. ja se svaki put na koncertu najezim kad je cujem. Fantasticno, prepuno emocija.

mislim na Jednom kad me ne bude. mada je i lica odlicna. ali ipak sam vise za Jednom kad me ne bude. Smile
_________________
Kada za 1000 godina budem bila samo jos jedan stranac u beznadju, hocu li imati dovoljno snage da pogledam u nebo iza oblaka i shvatim koliko je zapravo veliki Bog?
Mozes li da pogledas u sunce kao na dlanu i ne dozvolis kisi da spere boju srece sa svih
nasih godina?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

tweety

Super Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 785

Lokacija: Jagodina-Kragujevac


Poslao: Pet Jan 18, 2008 1:32 am

Odgovoriti sa citatom

Pesmu "jednom kad me ne bude"obozavam tako da ne pravim pitanje ko je peva!u oba slucaja zvuci fenomenalno i uopste ne zelim da uporedjujem!bitna mi je pesma!a sa Srdjanom se slazem za pesmu "ljubav".Neuporedivo je bolja ova verzija na III albumu jer je i same bebe tako izvode!nikad nisu koliko ja znam pevali ovu verziju sa albuma "best off"!isto mislim da je glupo uporedjivati "1000 godina"jer pesma ima prvo razlicit tekst,plus je peva Milan a drugo totalno je drugacije zamisljena tad nego sad!Balkan je bolji u duetu(neko je to vec pomenuo ali ne znam tacno ko,nebitno)i bolja je verzija na III albumu jer je brza,i uostalom i nju bebe je tako izvode i sad zvuci sa onim pratecim vokalima bolje nego ikad!e "kisa"je mnogo bolja u Janinoj interpretaciji jer Milanu ne lezi(bar ne po meni)!i najbolje je zvucala na onom koncertu na balkanmediji!tad nije bilo kao na albumu jer je pesma bila visa za stepen ili polustepen(ne znam tacno)Smile,a znamo da je na albumu niza i da je intonacija bas za muskarca ali Jana je super izvela,nema veze!za tuznu pesmu sam vec dala komentar!"gotovo"mi je bolja kad pevaju Jeca i Jana!i naravno za "dvoje"ne mogu da se odlucim jer mi se svidjaju i jedna i druga verzija!eto za sad ovoliko!
P.S.samo cekam Srdjana da me iskritikuje Very Happy
_________________
I think that i saw pussy cat.....Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Pet Jan 18, 2008 1:36 am

Odgovoriti sa citatom

1000 godina mnoooogo bolja stara verzija nego nova!
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

tweety

Super Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 785

Lokacija: Jagodina-Kragujevac


Poslao: Pet Jan 18, 2008 1:38 am

Odgovoriti sa citatom

Jeste!zaboravih to da kazem!mada nisam razmisljala koja je bolja!
_________________
I think that i saw pussy cat.....Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Jan 18, 2008 1:44 am

Odgovoriti sa citatom

Kisa je u istoj intonaciji na oba albuma, na best of se bas primecuje da je jani malo nezgodno jer je tonalitet nizak za njene mogucnosti.
1000 godina sam rekao da je to zapravo druga verzija pesme. svidja mi se ona radndjina deonica u sredini.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

tweety

Super Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 785

Lokacija: Jagodina-Kragujevac


Poslao: Pet Jan 18, 2008 1:52 am

Odgovoriti sa citatom

Ma ja sam napisala da mi "kisa"najbolje zvuci na balkanmediji!stvarno je tu Jana lakse peva jer je visa!cuj ako imas taj snimak!
P.S.u dobro je,slazes se samnom:)
_________________
I think that i saw pussy cat.....Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Jan 18, 2008 2:05 am

Odgovoriti sa citatom

a pa tu jeste, samim tim ima i ubedljiviju interpretaciju.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Crna_Vatrena

Super Beba

Pridružio: 21 Okt 2006

Poruke: 1576

Lokacija: Na putu do sna...


Poslao: Pet Jan 18, 2008 4:37 pm

Odgovoriti sa citatom

Catrin ::

abela ::

Znam da sada ne govorim o aranzmanu, ali moram reci da Jelena tooliko bolje otpjeva pjesmu "Jednom kad me ne bude" od Gorice.

E sada, da se neko slucajno ne bi nasao uvrijedjen zbog mog misljenje tj. stava, moram reci da pod ovim BOLJE ne mislim vokalno bolje, nego kazem da mi se vise svidja, da je mnogo osjecajnije i da poludim od te pjesme svaki put Wink


Moram priznati da se slazem sa ovim, a isto vazi i za pesmu Lica, pogotovo uzivo na svirkama Very Happy


I ja se opasno slažem za Lica! Jeca mi to bolje peva nego Gorica. I kaži gde je ljubav Jana bolje peva od Gorice. Ostalo nisam toliko obraćala pažnju i poredila...
_________________
♥ ♥ ♥GONE FOREVER♥ ♥ ♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Feb 04, 2008 11:01 pm

Odgovoriti sa citatom

Takodje, moram da kazem da mi se najvise svidja Jednom kad me ne bude kako su izveli u Sava Centru.
Ta verzija me malo podseca na onu sa mini koncerta na Balkanmediji.
A moram tu da dodam i pesmu Gotovo, naravno Balkan. I Gde smo, sa Janinim sviranjem na klaviru, sto je bilo izuzetno, i Lica.
Pesma Lica mi je postala jedna od omiljenih.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

stele

Super Beba

Pridružio: 29 Maj 2007

Poruke: 938

Lokacija: Valjevo


Poslao: Uto Feb 05, 2008 12:15 am

Odgovoriti sa citatom

jao i neni cat, obozavam je..nisam je slusao bas dugo, ali sada po nekoliko puta dnevno..da se i ti i je jednom slozimo Smile
_________________
...SVOJU SNAGU PREPOZNACES PO TOME
KOLIKO SI U STANJU
DA PREBRODIS TRENUTAK,
JER TRENUTAK JE TEZI
I STRASNIJI I DUZI
OD VREMENA I VECNOSTI....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Crna_Vatrena

Super Beba

Pridružio: 21 Okt 2006

Poruke: 1576

Lokacija: Na putu do sna...


Poslao: Uto Feb 05, 2008 2:48 pm

Odgovoriti sa citatom

Najdraže mi je novo izvođenje pesme "Balkan" i "Dabogda lažem", to više ne bih dirala... Lica ne bih menjala nikako, savršena je tako.
_________________
♥ ♥ ♥GONE FOREVER♥ ♥ ♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

DiDi_neverna beba

Super Beba

Pridružio: 27 Okt 2007

Poruke: 570

Lokacija: Leskovac-Beograd


Poslao: Pet Mar 14, 2008 1:55 am

Odgovoriti sa citatom

meni su stare verzije pesama neuporedivo bolje! Balkan, Veliki je Bog, Dvoje, Sve nase godine,ljubav i da ne nabrajam sve, jedino mi je Stranac bolji u verziji sa best of-a i Kisa u Janinom izvodjenju...inace mnogo vise volim starije pesme i aranzmane...
_________________
http://alas.matf.bg.ac.yu/~ml06172

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Smooth Criminal

Super Beba

Pridružio: 27 Dec 2007

Poruke: 1234

Lokacija: Nis


Poslao: Pet Mar 14, 2008 4:22 am

Odgovoriti sa citatom

Catrin ::

abela ::

Znam da sada ne govorim o aranzmanu, ali moram reci da Jelena tooliko bolje otpjeva pjesmu "Jednom kad me ne bude" od Gorice.

E sada, da se neko slucajno ne bi nasao uvrijedjen zbog mog misljenje tj. stava, moram reci da pod ovim BOLJE ne mislim vokalno bolje, nego kazem da mi se vise svidja, da je mnogo osjecajnije i da poludim od te pjesme svaki put Wink


Moram priznati da se slazem sa ovim, a isto vazi i za pesmu Lica, pogotovo uzivo na svirkama Very Happy



I ja se slazem i za jedno i drugo.

A sto se tice novijih verzija,evo ovako...

Da pocMem! haha


KAZI GDE JE LJUBAV - obe verzije su mi super ali mi je stara bolja za koncert, i svidja mi se sto sad nju sviraju!

VELIKI JE BOG - ne svidja mi se stara verzija zbog vokala. nova je ludnica zbog nacina na koji Jana zavrsi pesmu i zbog "ljubim ti oci da ne gledas me"

TUZNA PESMA - necu ni da komentrarisem. Ne mogu da se uporede. Nova verzija je nesto savrseno.

KISA - mogu da slusam i jednu i drugu verziju zato sto su slicne. Ali volim nacin na koji Jana peva deo "Gde su ulice nase stvarnosti?" bas je...sexy Razz

GOTOVO - sve mi je jedno. da budem iskren, nisam fan pesme.

1000 GODINA - volim obe verzije i slazem se sa Srdjanom za 1000 GODINA II - to sam i ja rekao. Super je sto ima "nastavak".

BALKAN - ponovo, svidjaju mi se obe verzije, prva zbog muzike, a druga zbog nacina na koji Jana i Jelena otvaraju pesme. I njihov "vokalni sukob" je ...ludilo.

DABOGDA LAZEM - najvise mi se svidja Jelenina live verzija.

STRANAC - NEUPOREDIVO BOLJA NOVA VERZIJA!!! Staru verziju ne mogu da slusam , jednostavno ne mogu. Nova verzija je toliko emotivna i to mi je omiljena verzija, a stara mi dodje kao parodija na novu. Iskreno ne volim vokal Billy Kinga ... Rolling Eyes

DVOJE - Vise volim stariju verziju. Jer je to ... Dvoje. Sta drugo da se kaze???

OKTOBAR FEST - Vise volim novu verziju i to mi jedna od omiljenih pesama. Na staroj verziji mi se ne svidja ono - "Volim tvoje rukeEEEE samo kada placUUUU" hehe.

SVE NASE GODINE - Znam da je to Milanova prica, ali mislim da niko ne moze tako divno kao Jelena da otpeva. Zaboli stvarno...kao i Ikona.

DIVLJE SVINJE, LICA, U BEZNADJU, JEDNOM KAD ME NE BUDE - volim obe verzije. Ali kad ih cujem live ... Punk
_________________
There's a wild wind blowing down the corner of my street...Every night there the headlight's glowing.

There's a cold war coming on the radio I heard... Baby,it's a violent world.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Mar 15, 2008 5:17 am

Odgovoriti sa citatom

KAZI GDE JE LJUBAV - druga je po meni bez veze
VELIKI JE BOG - Rekao sam puno puta, vise volim staru jer po meni ta verzija mnogo bolje iznosi ideju i poruku od ove drgue. i druga mi je sasvim ok (randjino razlaganje i solo su vrh) ali mi je refren nekao metiljav.
TUZNA PESMA - dve razlicite pesme, postoji nesto u obe.
KISA - verzije su identicne samo se vokali razlikuju, po meni Milan bolje prica pricu ali je Jana mnogo bolje peva uzivo nego u studiju.
GOTOVO - stara mi je bolja za koncerte sto se i pokazalo u zadnje vreme, nije bitno ko peva.
1000 GODINA - sve sam rekao ranije a smooth je
potvrdio samo bi bio red da jednom odsviraju i staru verziju, mislim da bi reakcija publike bila vrh.
BALKAN - pogledajte spot za staru verziju i sve vam je jasno.
STRANAC - Tu se ne mogu sloziti sa smoothom, parodija...pa to je po meni uvreda za bend i tu pesmu. poslusaj vlajkovu bas deonicu iz stare verzije, neuporedivo bolja od druge. randjine upadice i ostalo. mozda ti se ne svidja bilijev vokal ali on i milan su fenomenlno izgurali pricu.o spotu necu ni da pricam, ako ne i najlepsi. drugu verziju volim koliko i staru. drugacija je ali opet iznosi ideju i uradjena sa nekim nostalgicnim prizvukom. e jedino mi se vokali ne svidjaju. jesu njih dve otpevale odlicno (uzivo jos bolje) ali to je po meni muska pesma i muska prica. nemam namneru da vredjam zenski rod ali zamislite da zenski vokal peva pesme riblje corbe. tako bar ja dozivljavam.
DVOJE - sta da kazem
OKTOBAR FEST - ista prica kao i sa strancem, super jana radi posao (al mi se ne svidja ono jelenino upadanje), ali opet...milan i njegova prica. ne morate me skapirati ali bar razunmite. e sad ono sto mi bode usi u drugoj verziji. randja mi je nekako bacen u cosak i gitara uopste. u originalnoj verziji ima nekoliko predivnih
gitarskih deonica a u drugoj nista. ali dobro, valjda je tako milan hteo.
SVE NASE GODINE - milanova prica i samo njegova. jelena super peva ovu stvar i kad nju slusam uzivam u odlicnim vok. deonicama ali kad slusam milana , slusam pricu. ko je shvatio, shvatio je.

DIVLJE SVINJE, LICA, U BEZNADJU, JEDNOM KAD ME NE BUDE
ove tri se ne razlikuju preterano od originala (divlje svinje mislim na 3 album) a posto su bebe live bend dajem prednost live verzijama. i moram priznati da mi se janina izvedba beznadja vise dopada nego tasina.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

DiDi_neverna beba

Super Beba

Pridružio: 27 Okt 2007

Poruke: 570

Lokacija: Leskovac-Beograd


Poslao: Sub Mar 15, 2008 1:24 pm

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::


VELIKI JE BOG - Rekao sam puno puta, vise volim staru jer po meni ta verzija mnogo bolje iznosi ideju i poruku od ove drgue. i druga mi je sasvim ok (randjino razlaganje i solo su vrh) ali mi je refren nekao metiljav.

BALKAN - pogledajte spot za staru verziju i sve vam je jasno.

OKTOBAR FEST - ista prica kao i sa strancem, super jana radi posao (al mi se ne svidja ono jelenino upadanje), ali opet...milan i njegova prica. ne morate me skapirati ali bar razunmite. e sad ono sto mi bode usi u drugoj verziji. randja mi je nekako bacen u cosak i gitara uopste. u originalnoj verziji ima nekoliko predivnih gitarskih deonica a u drugoj nista. ali dobro, valjda je tako milan hteo.

SVE NASE GODINE - milanova prica i samo njegova. jelena super peva ovu stvar i kad nju slusam uzivam u odlicnim vok. deonicama ali kad slusam milana , slusam pricu. ko je shvatio, shvatio je.


Two thumps up Two thumps up Two thumps up
_________________
http://alas.matf.bg.ac.yu/~ml06172

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Mar 15, 2008 1:37 pm

Odgovoriti sa citatom

di di zna o cemu pricam Two thumps up
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Dragana_NS

Nova Beba

Pridružio: 06 Mar 2008

Poruke: 18

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Čet Mar 20, 2008 5:32 pm

Odgovoriti sa citatom

Sa nekima bih se i ja slozila, sa nekima ne, ali ukusi su razliciti...Iskreno, po meni zaista postoji nekoliko predivnih pesama sa prva dva albuma sa fenomenalnim textovima, muzikom i sl. ali mi se jednostavno ne dopada nacin izvodjenja i pevanje, pogotovo Billy-ja.Zao mi je sto su neke zapostavljene, a mislim da su se devojke odlicno snasle u pesmama Sve nase godine, Oktobarfest, 1000 godina itd. Mislim da je dobrodosla povremena promena aranzmana na koncertima i da bebe to fenomenalno rade.
P.S. volela bih da uzivo cujem Sanjaj, Senke, Sagu(fenomenalna pesma), Kao na dlanu i sl. Pozdrav svima!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Smooth Criminal

Super Beba

Pridružio: 27 Dec 2007

Poruke: 1234

Lokacija: Nis


Poslao: Pet Mar 21, 2008 3:37 am

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::


STRANAC - Tu se ne mogu sloziti sa smoothom, parodija...pa to je po meni uvreda za bend i tu pesmu. poslusaj vlajkovu bas deonicu iz stare verzije, neuporedivo bolja od druge. randjine upadice i ostalo. mozda ti se ne svidja bilijev vokal ali on i milan su fenomenlno izgurali pricu.o spotu necu ni da pricam, ako ne i najlepsi. drugu verziju volim koliko i staru. drugacija je ali opet iznosi ideju i uradjena sa nekim nostalgicnim prizvukom. e jedino mi se vokali ne svidjaju. jesu njih dve otpevale odlicno (uzivo jos bolje) ali to je po meni muska pesma i muska prica. nemam namneru da vredjam zenski rod ali zamislite da zenski vokal peva pesme riblje corbe. tako bar ja dozivljavam.



OK, bez uvrede za bend, naravno, ali recimo da sam malo subjektivan sto se tice Stranca jer mi je to njihova omiljena pesma. Mozda jednostavno ne volim vokal Billy King-a. Neka mi niko ne zameri, ali drago mi je sto nije ostao u bendu, jer se njegov nacin pevanja (PO MENI) ne uklapa u zvuk Nevernih Beba. Mozda mi je zato smesna stara verzija. A mozda i zato sto se uvek najezim kad cujem novu verziju, narocito onaj instrumental pred kraj...


Inace, Srdjane, slazem se sa tobom sto se tice stare verzije 1000 godina. Mogli bi nekako da iskombinuju obe...e to bi bilo super!
_________________
There's a wild wind blowing down the corner of my street...Every night there the headlight's glowing.

There's a cold war coming on the radio I heard... Baby,it's a violent world.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Faraon

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 18 Avg 2006

Poruke: 2044

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pet Mar 21, 2008 9:41 am

Odgovoriti sa citatom

Moje misljenje vezano sa pesmu "Stranac" je da mi se mnogo vise svidja nova verzija nego stara. Jednostavno su emocije same pesme bolje penesene u novoj verziji.
_________________
Nista me ne pokrece kao muzika i *****

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 3 od 4
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker