Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Noviji aranžmani pesama N. Beba - komentari...

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Girl Interrupted

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 05 Dec 2007

Poruke: 3422

Lokacija: Srbija/Nis


Poslao: Pet Mar 21, 2008 1:29 pm

Odgovoriti sa citatom

Faraon ::

Moje misljenje vezano sa pesmu "Stranac" je da mi se mnogo vise svidja nova verzija nego stara. Jednostavno su emocije same pesme bolje penesene u novoj verziji.




stamparska greska


_________________
Kada za 1000 godina budem bila samo jos jedan stranac u beznadju, hocu li imati dovoljno snage da pogledam u nebo iza oblaka i shvatim koliko je zapravo veliki Bog?
Mozes li da pogledas u sunce kao na dlanu i ne dozvolis kisi da spere boju srece sa svih
nasih godina?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

chorwat

Napredna Beba

Pridružio: 27 Feb 2008

Poruke: 406

Lokacija: Łódź / Polska


Poslao: Pet Mar 21, 2008 2:13 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja još nisam odlučio koje verzije pesama mi se bolje svidjaju ili ne. Ali probam kroz vikend se točno prislušati njima Very Happy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Smooth Criminal

Super Beba

Pridružio: 27 Dec 2007

Poruke: 1234

Lokacija: Nis


Poslao: Sub Mar 22, 2008 2:19 am

Odgovoriti sa citatom

Faraon ::

Moje misljenje vezano sa pesmu "Stranac" je da mi se mnogo vise svidja nova verzija nego stara. Jednostavno su emocije same pesme bolje penesene u novoj verziji.



Upravo. Ma necu vise da tupim, ta pesma mi je vrhunac sto se tice emocija,uvek osetim neku takvu nostalgiju za nekim vremenom koje je proslo, ljudima koji nisu vise tu...konkretno na druga iz odeljenja koji je umro 2 meseca pred kraj gimnazije... Cemu inace moj potpis...
_________________
There's a wild wind blowing down the corner of my street...Every night there the headlight's glowing.

There's a cold war coming on the radio I heard... Baby,it's a violent world.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Sub Mar 22, 2008 2:51 am

Odgovoriti sa citatom

Zao mi je Milane... zaista!
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Smooth Criminal

Super Beba

Pridružio: 27 Dec 2007

Poruke: 1234

Lokacija: Nis


Poslao: Sub Mar 22, 2008 4:00 am

Odgovoriti sa citatom

abela ::

Zao mi je Milane... zaista!



Hvala Abelina Wink

Mislim, nije mi bila namera da se jadam ili sta vec, ali eto , ko razume, shvatice. Kao da je Milan ovom pesmom ispricao jedan znacajan deo mog zivota. I hvala mu zbog toga sto je toliki covek i ne boji se da iskaze emocije,pa cak ni one najbolnije,na najlepsi moguci nacin... Smile
_________________
There's a wild wind blowing down the corner of my street...Every night there the headlight's glowing.

There's a cold war coming on the radio I heard... Baby,it's a violent world.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

neverna_beba

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 03 Mar 2007

Poruke: 1660

Lokacija: NS


Poslao: Ned Mar 23, 2008 1:28 am

Odgovoriti sa citatom

Smooth Criminal ::


Kao da je Milan ovom pesmom ispricao jedan znacajan deo mog zivota. I hvala mu zbog toga sto je toliki covek i ne boji se da iskaze emocije,pa cak ni one najbolnije,na najlepsi moguci nacin... Smile


Jako si lepo ovo rekao !
_________________
"Mi gorimo u plamenu - ljubavi..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

Girl Interrupted

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 05 Dec 2007

Poruke: 3422

Lokacija: Srbija/Nis


Poslao: Ned Mar 23, 2008 1:39 am

Odgovoriti sa citatom

neverna_beba ::

Smooth Criminal ::


Kao da je Milan ovom pesmom ispricao jedan znacajan deo mog zivota. I hvala mu zbog toga sto je toliki covek i ne boji se da iskaze emocije,pa cak ni one najbolnije,na najlepsi moguci nacin... Smile


Jako si lepo ovo rekao !


aha. umetnicka dusa. ume on to bas lepo. ali se stidi da vam pokaze... Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy


_________________
Kada za 1000 godina budem bila samo jos jedan stranac u beznadju, hocu li imati dovoljno snage da pogledam u nebo iza oblaka i shvatim koliko je zapravo veliki Bog?
Mozes li da pogledas u sunce kao na dlanu i ne dozvolis kisi da spere boju srece sa svih
nasih godina?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

Smooth Criminal

Super Beba

Pridružio: 27 Dec 2007

Poruke: 1234

Lokacija: Nis


Poslao: Ned Mar 23, 2008 3:33 am

Odgovoriti sa citatom

Thanx girls ... Embarassed


Da ne idemo vise u off Smile
_________________
There's a wild wind blowing down the corner of my street...Every night there the headlight's glowing.

There's a cold war coming on the radio I heard... Baby,it's a violent world.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

chorwat

Napredna Beba

Pridružio: 27 Feb 2008

Poruke: 406

Lokacija: Łódź / Polska


Poslao: Uto Mar 25, 2008 12:06 pm

Odgovoriti sa citatom

Sada i moje mišlenje, u zagradama bolja verzije pesme, po meni...

BALKAN (starija III) - Verzija IV je jednostavno dosadna, a III ima svoju prirodnu snagu privlačanja.

DABOGDA LAŽEM (novija IV) - verzija IV je divan bass, divan jazz, divan mir. Verzija III je previše obična u toj usporedbi.

DAIRE (novija IV) - verzija IV ima lepše gitare, ove od "Zajdi zajdi" su jako sjajne.

DIVLJE SVINJE (starija II) - verzija iz III je bolj rockova, brža, super je. Ova iz II je kao star dobar lak synth rock... i uvek ovde jedva čekam lep glas Gorice.

DVOJE (starija II) - nema šta da kažem, naravno da verzija iz II vlada, ova energija i tuga istovremeno stvaraju odličnu klimu. Ma verzija iz IV nije takva najgora, ima i ona svoji plusovi, npr. zvuči jako tužno.

GOTOVO (starija III) - Verzija IV je za mene malo dosadna, mislim da je u nje previše kaosa i jazzu. Verzija III pokazuje kako treba da zvuči dobar rock.

KIŠA (novija IV) - ove pesme su skoro iste, glavna razlika je glas... a ako sam dečak pa volim kad čujem više ženski glas nego muški u mojim ušima Smile

LJUBAV (novija IV) - verzija III je obična dobra rock pesma. Verzija IV je jako tajanstvena, i sviđaju mi se ove sample kao da drum'n'bass... jer ja sam se vaspitavao pored ove muzike kad sam bio tinejdžer.

OKTOBAR FEST (starija I) - obe verzije su jednostavno divne. Jana ima prelep glas i se jako milo sluša. Ali u Milanovoj verziji čuje se više emocija kao da ga malo boli ova pesma. Nekako ova pesma više pristaja za muškarca.

STRANAC (starija II) - verziju II sluša mi se, lepa muzika koja zvuči kao trans i tada ja sam tako kao da u transu, oseća se strah. Sigurno ako nekad ja dođem npr. do Beograda budem se osećao isto, sasvim sam... Verzija IV je malo dosadna.

SVE NAŠE GODINE (novija V) - verzija iz I je ok... ali ova iz V odmah me hvata za srce i tako drži do samog konca, jednostavno divna.

VELIKI JE BOG (novija IV) - ako bi verzija I bila prva pesma Nevernih Beba koju sam čuo ne bih se zavolio u uvom bendu. Verzija IV je mnogo lepša. Ali generalno ne volim pesma o bogu, nije to tema za mene.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 25, 2008 1:04 pm

Odgovoriti sa citatom

pa sad, za ,,ljubav,, se ne bih slozio kao i za ,,da bog da lazem,, i ,,veliki je bog,,. ali ostale si ubo samo tako a pogotovo ,,oktobar fest,,.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

cokanovic

Super Beba

Pridružio: 30 Dec 2007

Poruke: 629

Lokacija: Beograd - Sabac


Poslao: Uto Mar 25, 2008 1:11 pm

Odgovoriti sa citatom

Chorwat-e, za tako kratko vreme koliko slusas Bebe, si ih veoma dobro prostudirao... svaka cast! Smile
_________________
After silence that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

chorwat

Napredna Beba

Pridružio: 27 Feb 2008

Poruke: 406

Lokacija: Łódź / Polska


Poslao: Uto Mar 25, 2008 1:58 pm

Odgovoriti sa citatom

Neverne Bebe saslužuju da ih se studira... I nije to bas kratko vreme... danas mi je mesec dana od kad ih slusam. Ovo do dovoljno, barem za mene, da znam manje vise sve pesme a i malo tekstova Smile

Pa, Srdjane... ne moraš da se slažeš Smile Na moj ukus osećam sve te pesme baš tako...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sub Maj 02, 2009 4:22 pm

Odgovoriti sa citatom

U beznadju-Fantastična pjesma.Kada sam je prvi put čula,i to u Tašinom izvodjenju,totalno sam odlijepila na nju,preslušala sam je pet puta za redom-bukvalno!
Nakon izvodjenja iste u Janinoj interpretaciji,mišljenje mi se nije promijenilo,jeste to Jana otpjevala sjajno,ali ja sam se nekako vezala za tu prvu,originalnu verziju,pa možda i zbog toga.
Medjutim,minuli koncert u Sarajevu...auh,ljudi trebali ste čuti Janu(ko je bio zna o čemu pričam),ne mogu da nadjem pravu riječ,zanijemila sam totalno.Tolika jačina,tolika energija u njenom glasu,kojom je obojila pjesmu,na jedan posve drugačiji način,me je opredjelila da prednost,ipak,dam Jani.
Stvarno,trebate čuti live verziju,drago mi je što je neko napravio video zapis,i postavio u podforum"Video"...sjajno zvuči.
Wink
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Seventh One

Nova Beba

Pridružio: 06 Avg 2012

Poruke: 1


Poslao: Pon Avg 06, 2012 1:54 am

Odgovoriti sa citatom

Da se primetiti da jednostavno postoje dve frakcije koje slušaju Neverne Bebe. Jedna više preferira stari sound & vibe, a druga noviji. Činjenica je da je Milan svesno napravio kompromis i ušao u novi zvuk, kao što je svojevremeno uradio Jasenko Houra. Da to nije uradio, ne bi bilo Arene, jeseni 2012. Ali ipak mu zameram što bar ne cepa, for old times sake, 1000 godina + Oktobarfest + Stranac + Balkan na stari način. Meni lično, ne dopada se ni jedna novija verzija, ali ni jedna. Osim možda Stranca, jer je Milan jako lepo iskoristio frazu Pet Metheny-a ( Pet Metheny Group - Last Train Home ( Railway version )) na 1:09, koju svira Lyle Mays, a koju je Milan odsvirao kao intro "novog" Stranca i iz nje izvukao novi aranžman pesme. Ali ipak je Lanoisov groove bolji. (P.S. - inače, Milan je preuzeo groove iz Metinijeve Last Train Home za originalnu verziju "Dvoje" ).

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 4 od 4
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker