Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Kutak za muzičare » Parni Valjak ( Zagreb ) - Hrvatska

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Marjan

Starija Beba

Pridružio: 10 Dec 2007

Poruke: 151

Lokacija: N.Pazova


Poslao: Ned Dec 16, 2007 5:51 pm

Odgovoriti sa citatom

jooj, koja diktatura Smile
_________________
Hristos se rodi! Zaista se Hristos rodi!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Dec 17, 2007 1:28 am

Odgovoriti sa citatom

evo jednog detalja iz moje sobe

http://i215.photobucket.com/albums/cc69/drkos/DSCF8651.jpg
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

gdjordje

Super Beba

Pridružio: 31 Jul 2007

Poruke: 1291

Lokacija: dimitrovgrad,beograd


Poslao: Pon Dec 17, 2007 1:33 am

Odgovoriti sa citatom

ja sam prvo primetio stiv harisa Wink Very Happy Very Happy
_________________
http://gradinje.myminicity.com/

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Pon Dec 17, 2007 1:36 pm

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

evo jedne zanimljive price od mog ujaka

tamo negde 1975/76 kad je valjak izdao prvi album. otisao moj ujak sa ekipom (srednjoskolci) na omladinski festival u suboticu.nakon takmicarskog dela usledio je revijalni. i naredjase su tu tada velike pevacke face, Janez Boncina (cuveni slovenacki pevac), Dado Topic, i Smak sa sve Borisom. I ludilo. a onda kao poslednji pred proglasenje pobednika izadje kao specijalni gost AKI. Nije bio preterano poznat, izasao je sam sa klavijaturama. I krenuo on, od Luja Armstronga, preko Ray Charlsa, bitlsa...do Deep Purpla,Zeppelina. Pazite samo on i klavir. Sunce ti tvoje. Ljudi u soku. Kakav Boris iz Smaka, Aki ih je oduvao sve totalno. A svi su bili u fazonu ,,Ma dajte ljudi sta ce sad ovaj mali da uradi, znate vi ko je Boris?,, a ono Aki ih smazao za dorucak.

eto. ja sam bio odusevljen kad sam ovo cuo.

poz.



Ovo je super Very Happy Very Happy
Topic koji ste otvorili me je odusevio!Ovde ima dosta ljudi koji znaju koliko ja obozavam (ovo je i mala rec) Parni Valjak,Akijev glas.Sada sam u frci ali....oglasicu se poduze na ovu temu "kasnije" Very Happy

*******

Na svojoj prvoj ploci su pokazali da su pravi rock'n'roll band.Na drugom albumu su obecavali da su spremni da idu glavom kroz zid,dok su na trecem albumu,koji je prvi poznat pokazali da su obecavajuci bend.Na 4 albumu "Vruce igre" koji je snimljen u Milanu pokazali su koje su clanovima benda omiljene teme,prvenstveno Akija Rahimovskog i Huseina Hasanefendica.Sledeci album "Vrijeme je na nasoj strani" je snimljen u Svedskoj i dalje Parni Valjak osamdesetih i devedesetih ima puni procvat.Poslednja postava je oformljena 88 godine,kada su prilikom snimanja albuma "Sjaj u ocima" dobili podmladak:basista Zoran Preskavec i bubnjar Drazen Solc.1989 god su dobili Porin nagradu.Dvadesetogodisnjicu rada su proslavili snimanjem unplugged retrospektive "Bez struje" (1995).Sledeci album je izdat 1998 godine "Samo snovi teku uzvodno" koji se opet priklanja gitarskom zvuku.Isto dominira i u sledecem albumu "Zastave" koji je izdat 2000godine.
POslednji album "Pretezno suncano" nagovestava da Hus u ovako podmaklo razdoblje karijere odlucio da svoj poznati koncept gorko/slatki izmeni u slatko/gorki iako su i dalje prikazana setna razmisljanja o prolaznosti vremena.Husove dnevne paranoje nisu bitno izmenjene ni na poslednjoj stranici dnevnika."Parni Valjak" ce jos dugo vremena predstavljati jednu od najvecih "elementarnih nepogoda" hrvatske i ex-yu scene.

A u mom srcu ce uvek biti prava "elementarna nepogoda".Da napomenem,da je ovo obradjeno i poprilicno preuzeto sa official site Parni Valjak Smile

********

A svi albumi koje su izdali su:
1.Dodjite na show 1976 (meni omiljene psmice:Prevela me mala zednog preko vode,Svim slomljenim srcima)

2.Glavom kroz zid 1977 (omiljene:Lutka za bal,Noc)

3.Gradske price 1979 (omiljene:Stranica dnevnika,Klinka)

4.City kids 1980 (na engleskom jeziku)

5.Vruce igre 1980 (omiljene:Ona je tako prokleto mlada,Hvala ti,Neda)

6.Vrijeme je na nasoj strani 1981 (omiljene:moje dnevne paranoje,Kao ti,Vrijeme je na nasoj strani)

7.Parni valjak koncert 1982

8.Glavnom ulicom 1983 (omiljene:Hajde kazi posteno,Trebas mi,Kazi mi)

9.Uhvati ritam 1984 (omiljene:Pusti nek' traje,Uhvati ritam,Bolja vremena)

10.Pokreni se 1985 (omiljene:Ugasi me,Gledam je dok spava,Stojim vec satima)

11.Andjeli se dosadjuju 1987 (omiljene:Andjeli se dosadjuju,Anja,Kada me dotakne,Jesen u meni,Zagrb ima isti pozivni)

12.Sjaj u ocima 1988 (omiljene:Prokleta nedelja,Moja je pjesma lagana)

13.Lovci snova 1990 (omiljene:Godine prolaze,Pariz,U prolazu,Vrijeme ljubavi,Suzama se vatre ne gase)

14.Svih 15 godina 1991

15.Pusi nek' traje 1991-vol. 1

16.Bez struje 1995

17.Samo snovi teku uzvodno 1997 (omiljene:Oba lica ljubavi,A gdje je ljubav,DOk je tebe)

18.Zastave 2000 (omiljene:mjenjam se,Kada kola krenu nizbrdo,Mala laz,U ljubav vjerujem,Sanjam)

19.Kao nekada-live in S.C. 2001

20.Pretezno suncano 2005

***********

Srdjane,poster je odlican i Aki i Husa izgledaju smesno u odnosu na neko blize vreme ili sada a taj poster..moram da primetim da sluzi da te podseti na godinu rodjenja odnosno na tvoje godine starosti

edit by abela - koristi opciju edit
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Dec 17, 2007 11:49 pm

Odgovoriti sa citatom

otprilike, ali sam emotivno vezan za Andjeli se dosadjuju koji je definitivno njihov najbolji album.

pogledajte set listu:

A STRANA

ANDJELI SE DOSADJUJU
ANJA (gost Zoran Predin iz Lacnog Franca)
KADA ME DOTAKNE
NAVIGATOR

B STRANA

JESEN U MENI
ZAGREB IMA ISTI POZIVNI
NOVA KOLA
TVOJI KORACI

1987 godine

Samo tvoji koraci kao zlatni udarci
pomozi mi, da se probudim
ja sam negde daleko,ja letim visoko

Klavijature je odsvirao Kokan Koki Dimusevski (Leb i Sol)
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Čet Dec 20, 2007 2:07 pm

Odgovoriti sa citatom

U pravu si,najveci broj pesama koji su hitovi ali ne u smislu popularnosti pesama je na tom albumu.
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Dec 20, 2007 2:35 pm

Odgovoriti sa citatom

POKRENI SE 1985

A STRANA

UGASI ME
OVU NOC
AJDE IGRAJ
VAN VREMENA

B STRANA

GLEDAM JE DOK SPAVA
PKRENI SE
IDU DANI (gost Drago Mlinarec)
STOJIM VEC SATIMA
MALENA

Treba napomenuti da je na ovom albumu osmislila i odsvirala klavijature Margita Stefanovic (EKV).

Inace, po meni je ovo najostriji album valjka ako ne racunamo one iz ranog perioda.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Čet Dec 20, 2007 3:15 pm

Odgovoriti sa citatom

Mnogo mi se dopada live snimak iz Zagreba za pesmu "Stojim vec satima" sa Davorom iz Psihomodopopa.
Ugasi me je takodje odlicna..on je izvodi vrlo veselo.

I Srdjane,nemoj da pises godine vise..deprimiram se kad vidim kad je to bilo Laughing Laughing Laughing Very Happy
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Sergi0

Beba

Pridružio: 01 Maj 2007

Poruke: 38

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Čet Jan 03, 2008 3:32 am

Odgovoriti sa citatom

uuuu Parni Valjak po meni mozhda i najbolja ex-yu grupa... savrsheni su... nadam se da tje se opet skupiti i dodji u Srbiju Smile
ne mogu da izvdvojim najbolju pesmu jer je to ne mogutje.
a bebe su me bash prijatno iznenadile kad su doveli Akija da gostuje... i josh ide na turneji sa njima Very Happy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Uto Jan 22, 2008 4:05 pm

Odgovoriti sa citatom

nadam se da cete uzivati u poslednjem,letnjemhitu Akijevom
http://www.youtube.com/watch?v=4FGIL4pLGlI
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Čet Jan 31, 2008 5:24 am

Odgovoriti sa citatom

Uh gdje me nadje sa ovom temom, svaka cast Srdjane (maznuo si mi ideju!) Malo je reci da obozavam PV. Odrasla sam uz njihovu muziku a i sada rastem dok ih slusam (pa najmanje tri puta sedmicno moram da dobijem svoju dozu - priznajem zesci sam ovisnik).
Omiljene pjesme, kao i za Bebe, tesko mi je odabrati, ali evo ove bas jako volim:

Sve jos mirise na nju
Vrijeme ljubavi
Pariz
Ljubavna
Kada me dotakne
Pusti nek traje
Ostani s njim
Godine Prolaze
Jesen u Meni

Ima jos dosta...a nadam se da cemo Akijev fenomenalni vokal slusati jos dugo. Smile
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

cokanovic

Super Beba

Pridružio: 30 Dec 2007

Poruke: 629

Lokacija: Beograd - Sabac


Poslao: Čet Jan 31, 2008 7:38 am

Odgovoriti sa citatom

Veoma dobar bend, mada nikad nisam uspeo da ih svrstam u odredjeni zanr. Tako da ih i ne smatram klasicnim rock bendom poput Smaka, Corbe...

U njihovoj muzici se itekako primecuje uticaj stranih bendova i muzicara poput Santane, Eric Claptona, Bryan Adamsa... Cak se u odredjenim pesmama cuju preslikani rifovi, harmonije itd. gore pomenutih.
Veoma mi se dopadaju neke stvari od njih, ali mislim da su ipak vise eklekticka grupa nego originalan bend.
_________________
After silence that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Jan 31, 2008 11:47 am

Odgovoriti sa citatom

odredjeni zanr, najbolje ih je svrstati u AOR ako znas sta to predstavlja. ili melodic rock. a nisu ni corba ni smak preterano originalni bendovi ako cemo realno.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

cokanovic

Super Beba

Pridružio: 30 Dec 2007

Poruke: 629

Lokacija: Beograd - Sabac


Poslao: Čet Jan 31, 2008 1:34 pm

Odgovoriti sa citatom

Za Smak se ne bih slozio, jer 70-tih niko nije svirao tako progresivnu muziku kao oni. Tesko je porediti P.Valjak i Smak, bas tesko...

Aki je sjajan vokal, i on ustvari daje onu pravu notu citavom bendu. Bez njega, tesko...

Ukusi se razlikuju, ali ne znam otkud odjednom tolika slicnost (srodnost) sa Nevernim Bebama??? Narocito u odnosu na prve albume Beba.
_________________
After silence that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Feb 01, 2008 4:08 pm

Odgovoriti sa citatom

pa ti si onda ocigledno slusao samo smak, iskopaj album ,,not ordinary life,, Korni grupe, ili Time I i Time II.
a to da niko nije bio toliko progresivan...pa mozda i jeste dok se 1977 nije pojavio

OVAJ BEND: http://www.youtube.com/watch?v=EOKQe9f3Jw4
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

cokanovic

Super Beba

Pridružio: 30 Dec 2007

Poruke: 629

Lokacija: Beograd - Sabac


Poslao: Ned Feb 03, 2008 10:50 am

Odgovoriti sa citatom

Da, da... Leb i Sol! Sjajno! Ali zato i kazem da Valjak i Leb i sol, Smak, Korni, Dado... ne mogu da se porede u tom smislu.

Generalno, bar po meni, zagrebacka scena je imala neki svoj fazon. Vise je vukla na pop sound, za razliku od makedonske, slovenacke i beogradske scene. Ali to je i cini tako prepoznatljivom i univerzalnom, za sva vremena...
_________________
After silence that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Feb 25, 2009 12:44 pm

Odgovoriti sa citatom

PV sjajan bend, Aki sjajan vokal, sa puno emocija i zara, otuda i slicnost sa NB, svirali su sa emocijam i punom dusom, zato ih i tako volim, jedan od omiljenih bendova, naravno pored bebe. Omiljene peseme:
Sve jos mirise na nju, ljubavna, Kad me dotakne, Ivana, toliko je mnogo lepih pesama da je tesko i izdvojiti.
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Sre Feb 25, 2009 1:45 pm

Odgovoriti sa citatom

Uvek sam ih obozavala, bukvalno. Moje omiljene pesme su "Dodji" i "Sve jos mirise na nju".
Uzivala sam na Akijevom koncertu u Bgd, podsetio me je na neka stara dobra vremena.
Dodji
Sve jos mirise na nju
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Sub Feb 28, 2009 7:15 pm

Odgovoriti sa citatom

Kako sam mogla da izostavim DODJI!?? I meni su Hilary...neprevazidjene!
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Mar 01, 2009 9:26 pm

Odgovoriti sa citatom

I ja se slazem sa tim, neprevazidjeno. Two thumps up
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 2 od 3
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker