Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Kutak za muzičare » Parni Valjak ( Zagreb ) - Hrvatska

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Marko (taj_rad)

Super Beba

Pridružio: 26 Feb 2009

Poruke: 652

Lokacija: Tupižnica - Novi Sad


Poslao: Pon Mar 02, 2009 5:45 pm

Odgovoriti sa citatom

Bicu malo opsirniji, ako se slazete, Wink.
Pre dve godine, slusao sam jedan od intervjua Milanovih. Pitanje je bilo postavljeno, koliko se secam, u vezi Gitarijade i neafirmisanih bendova. Kazao je, kako trebaju praviti pesme i textove koji imaju jasnu poruku. Pritom, pomenuo je Parni Valjak, jedino taj bend. Mislim da jako vrednuje rad Akija Rahimovskog, i da mu je to bila smernica. Uostalom, tu je i duet za pesmu, "Boje duge". Sjajno.
Sta reci o Parnom Valjku... Dok se bude govorilo ovim jezikom, pesme ce ziveti. Koju bih mogao da izdvojim? Zaista, nezahvalno je... "Zlatna slova, njeno ime... budi reke, zaspale..."
Prljavo Kazaliste, takodje sjajan bend... joj, milion predivnih textova...
Volim da prikupljam, albume bendova koju su izdali svega jedan ili dva albuma, a opet, ostavili pecat u ex-yu rock 'n' roll-u. Takvih je jako puno, 70-te, 80-te. Tada nisam bio ni rodjen, bile su to neke zlatne godine. Pomalo, sa nostalgijom prikupljam sve to. Osecam se kao istoricar, i zao mi je sto nisam doziveo tu muziku, ali opet sa odusevljenjem i ovacijama kazem, "Da, imamo Bebe, sjajni su!"
Nase N'Bebe, one su stvarne...
Volim ih, .
_________________
Sve naše godine, zar da zaboravim... Sve što smo sanjali, sve su odneli...
Da l' nekad ostaneš, sama kao ja... Da l' neko zakuca, u tvojim mislima...
I neko ko te ne zna spava kraj tebe... Sve naše tajne bole me...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Kokica

Super Beba

Pridružio: 20 Mar 2009

Poruke: 665

Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji


Poslao: Ned Apr 12, 2009 6:58 pm

Odgovoriti sa citatom

Parni Valjak...Prve misli koje mi na um padnu kada se pomene Parni Valjak su "Moja je pesma lagana", "Dodji" "Zastave", potom "Ugasi me", duet sa Ninom Badric, duet koji je usao u usi mnogih i u srcu zauzeo posebno mesto.

Mislim da su to hitovi koji su neponovljivi, zauvek upisani u srca mladih koji postuju, cene, razumeju i vole rad grupe Parni Valjak, vole Akijev glas, glas koji je jedinstven, glas koji je nemoguce kopirati...
Akijev glas je glas u kome se spaja mnostvo emocija...glas koji podize u visine, ali i obara na dno...u isto vreme...Glas zbog kojeg suze teku, a krv kljuca...Glas koji na neponovljv i jedinstven nacin prenosi emociju svake pesme koja je zauvek pesma Parnog Valjka, jedinstvena i neponovljena.

Ime Aki Rahimovski je ime koje me, takodje, asocira na saradnju sa Nevernim Bebama. Pesma visokog kvaliteta vrhunski je spoj emocija, glasova i ideja, koje osecaju, nose i promovisu kako gospodin Aki tako i Neverne Bebe, sa istim zarom i zeljom da to zivi i ima vrednost.

Boje duge, pesma koja ima posabnu poruku, poruku koju taj neverovatni spoj dodatno oplemenjuje. Spot. koji je perfektno osmisljen i odradjen, je spot kome su kako ambijent i atmosfera pogodjeni, pogodjena je i prica koju slike koje su spojene u spot pricaju...

Rad gospodina Akija Rahimovskog ima vrednost i velicinu i zasluzuje svaku pohvalu...Hvala gospodinu Akiju na prelepim pesmama...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Apr 12, 2009 9:17 pm

Odgovoriti sa citatom

Tema o valjku, njihovoj muzici, delu, zaostasvtini...a na kraju se postovi opet zavrsavaju preteranim i previse puta (bar na ovom forumu) cutim hvalospevima o Bebama.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pon Apr 13, 2009 1:24 am

Odgovoriti sa citatom

Srdjane, a ciji je ovo forum? Wink

Neka pise svako sta mu je volja, nije niko skrenuo sa teme...ajde da ne kvarimo temu sada bespotrebnom raspravom. Uzivajte! Very Happy
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Apr 13, 2009 1:41 am

Odgovoriti sa citatom

ovo je forum fanova nevernih beba. a ovaj podforum je jedan mali kutak gde i neki drugi bendovi imaju svoj prostor.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pon Apr 13, 2009 1:51 am

Odgovoriti sa citatom

Bravo. Upravo tako. I imaju svoj prostor. Sto ne znaci da ne moze da se povuce paralela sa muzikom N Beba kad se pise o nekom drugom bendu. (za kojim btw. imamo nostalgiju) Kapiram ja sta pricas, ali nije zabranjeno komentarisati jos ponesto.
Sve u redu onda. Very Happy Idemo dalje...necemo u off. Smile
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Apr 13, 2009 1:58 am

Odgovoriti sa citatom

pa nije zabranjeno ni reci svoje misljenje o necijem komentaru.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pon Apr 13, 2009 2:17 am

Odgovoriti sa citatom

Reci u svakodnevnici sta god zelis. Smile Smile Smile
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Apr 19, 2010 1:27 am

Odgovoriti sa citatom

NAJBOLJI HRVATSKI BEND SVIH VREMENA, I JEDAN OD NAJBOLJIH SA OVIH PROSTORA, PARNI VALJAK, POKAZAO JE PREKSINOC U PREPUNOJ SARAJEVSKOJ ZETRI, ZASTO JE NAJBOLJI!!!

AKO MENE PITATE, ONI NEMAJU KONKURENCIJE NA OVIM PROSTORIMA !!!


http://www.youtube.com/watch?v=7k-Q_KjBTTU&feature=related


OVDE SE JA I BRANKICA VIDIMO U NEKIM MOMENTIMA U PRVIM REDOVIMA !!!

http://www.youtube.com/watch?v=gqvl4pyAkZM
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 3 od 3
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker