Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Muzički kutak » Nightwish - Dark Passion Play

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

vavlada

Super Beba

Pridružio: 09 Avg 2006

Poruke: 500

Lokacija: Valjevo


Poslao: Čet Dec 20, 2007 3:59 pm

Odgovoriti sa citatom

Iako slusham NW dosta dugo, ovaj novi album i Anette su me pogodili k'o grom Smile)

Zanima me sta drugi misle ...
_________________
"Zamisli na moment isto ovo vreme, zamisli onda iste ove ljude, zamisli i videces da sve je kao onda, jedina greska - to sam ja"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Dec 20, 2007 4:04 pm

Odgovoriti sa citatom

nikad nisam bio njihov fan ali mi nova pevacica prija, kako glasom tako i izgledom.ali njen kvalitet ne mozes da objasnis gomili zatucanih fanova koji i dalje tvrde da je Tarja ne zamenljiva.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Una

Napredna Beba

Pridružio: 15 Sep 2007

Poruke: 401

Lokacija: Apatin-Novi Sad


Poslao: Čet Dec 20, 2007 4:07 pm

Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa Srdjanom,mnogo bolji i kvalitetniji glas,bar po meni,ima Anette.....u svakom slucaju,album je odlican. Very Happy
_________________
NE POSTOJI NEOSVOJIVA TVRDJAVA...SAMO SU LOSI OSVAJACI!!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

vavlada

Super Beba

Pridružio: 09 Avg 2006

Poruke: 500

Lokacija: Valjevo


Poslao: Čet Dec 20, 2007 5:24 pm

Odgovoriti sa citatom

Sad odaju utisak celovitog benda - a pre je bilo kao ... sjajan bend i operska pevacica...
_________________
"Zamisli na moment isto ovo vreme, zamisli onda iste ove ljude, zamisli i videces da sve je kao onda, jedina greska - to sam ja"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

El Mariachi

Nova Beba

Pridružio: 11 Dec 2007

Poruke: 13

Lokacija: Trenutno Borcha,inache sam iz Golupca


Poslao: Čet Dec 20, 2007 8:36 pm

Odgovoriti sa citatom

Ne slazem se uopste sa vama...Annet nema glas za tu vrstu muzike.Njoj bi pre stajalo da peva nesto poput tipa Britney Spears ili tako nesto...Jednostavno,kada tokom pesme obratite pažnju na pozadinu,ona je u redu...Kada obratite paznju na Annetin glas,on je u redu,ali kada slusate sve zajedno,dobijate utisak kao da slusate Kristinu Agileru i Metallicu...To mu dodje kao Sepulturin duet sa Pavarotijem(nadam se da ste culi)-jednostavno ne zvuci...Ne uklapa se harmonski...Cuti Tarjin lirski glas i distorziju u pozadini je fantasticno...To je pocelo sa mjuziklom Fantom iz opere...Tamo vec imate takvu nekakvu fuziju,kasnije je i Nightwish obraio tu glavnu temu,sto je predivno i to je jednostavno shljakalo super...Annet nema glas koji pogadja,koji moze publici rechi neshto vishe,mnogo je mehanichki...Sve mi to vishe podsecha na Evanscence,samo shto su oni znali da usklade glas Ammy Lee i takvu muziku,tako da dobiju super zvuk...Mozda che se i ova nova postava Nightwish-a nekako snachi kroz koju godinu.... Tek su krenuli...Inache trenutno za ovim novim stvarima nechu biti lud,mada im melodijice nisu lose...Kao ni spotovi...Po njima su ostali carevi...Moje misljenje je da treba da pustimo da prodje malo vremena... Twisted Evil

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Budjav lebac

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2007

Poruke: 3677

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Čet Dec 20, 2007 8:50 pm

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

ne mozes da objasnis gomili zatucanih fanova koji i dalje tvrde da je Tarja ne zamenljiva.


i bre... teske reci srdjane...nije ne zamenjiva, kao sto vidis, zamenili su je...Smile ja sam jedno vreme ludela za wishom i od kad je tarja izasla necu da cujem za njih... cula sam novi album i nije to to... mozda je dobro, ne kazem, nisam se udubljivala... ali bez tarje to vise nije to... ovo je nesto sasvim drugacije...tarja je posebna... Rolling Eyes

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

stele

Super Beba

Pridružio: 29 Maj 2007

Poruke: 938

Lokacija: Valjevo


Poslao: Čet Dec 20, 2007 9:20 pm

Odgovoriti sa citatom

Terzici ::

Srdjan ::

ne mozes da objasnis gomili zatucanih fanova koji i dalje tvrde da je Tarja ne zamenljiva.


i bre... teske reci srdjane...nije ne zamenjiva, kao sto vidis, zamenili su je...Smile ja sam jedno vreme ludela za wishom i od kad je tarja izasla necu da cujem za njih... cula sam novi album i nije to to... mozda je dobro, ne kazem, nisam se udubljivala... ali bez tarje to vise nije to... ovo je nesto sasvim drugacije...tarja je posebna... Rolling Eyes



slazem se sa terzicima,
zaista mislim da je nezamenljiva,ali i ova nova nije tako losa,ali nije to to
_________________
...SVOJU SNAGU PREPOZNACES PO TOME
KOLIKO SI U STANJU
DA PREBRODIS TRENUTAK,
JER TRENUTAK JE TEZI
I STRASNIJI I DUZI
OD VREMENA I VECNOSTI....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Budjav lebac

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2007

Poruke: 3677

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Čet Dec 20, 2007 9:59 pm

Odgovoriti sa citatom

nije nezamenjiva, vec su je zamenili:) samo sto nije to to..
_________________
...i need to be silenced in silence where i hide my fear...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

stele

Super Beba

Pridružio: 29 Maj 2007

Poruke: 938

Lokacija: Valjevo


Poslao: Čet Dec 20, 2007 11:09 pm

Odgovoriti sa citatom

pa naravno..ne kazem ja da je ova losa, ali ljudi zapitajte se kako ce izgledati to njeno "nadjacavanje sa samom sobom" ne certu:)))
_________________
...SVOJU SNAGU PREPOZNACES PO TOME
KOLIKO SI U STANJU
DA PREBRODIS TRENUTAK,
JER TRENUTAK JE TEZI
I STRASNIJI I DUZI
OD VREMENA I VECNOSTI....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

SIGI/1

Starija Beba

Pridružio: 17 Okt 2007

Poruke: 165

Lokacija: LALALEND


Poslao: Čet Dec 20, 2007 11:19 pm

Odgovoriti sa citatom

ja drugari moji imam od njih preko 20 GB materija i sve u izvornom nadmocnom flacu naj maje na 320 kbps neki niste videli u zivotu ,tarja je zakon ikona i pravi prectavnik izvornog gotic metala koji je poreklom iz finske ako niste znali ,novi album ovaj promo sa instrumentalom je okej sahara pogotovo je super tema traje nekih oko 6 minuta ali niht je zivo sranaj bez nje znaci obuzela ih je tipicna mtv paranoja od uspeha i komercijale gledaju samo de su novci nista vise ,imam oprostajni koncert e ko to nije cuo nezna kakav su vokal izgubili uostalom oni su kao bend bili nedostojni glasovnih mogucnosti te zene nisam fan nego gotivi mi finski gotic metal a oni su bili sa tarjom na celu jedini izvorni prectavnici istog ali ukusi su razliciti

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

vavlada

Super Beba

Pridružio: 09 Avg 2006

Poruke: 500

Lokacija: Valjevo


Poslao: Čet Dec 20, 2007 11:32 pm

Odgovoriti sa citatom

Tarja ja bila genijalan vokal ... ali sa anette su drugaciji, prijemciviji ... sigi ja sam danas gledao zadnji koncert ... zar ti nije malo nadmeno ono uklapanje mikrofona sa n-tom po redu haljinom ???

@El_Mariachi hocesh da kazesh da su Tuomas i Emppu losiji muzicari nego shto je Ben Moody ?? pa da ne znaju da uklope njen glas u pesme ?? ...
nema ni veze, ne zelim da se svadjam, samo da vidim shta drugi misle ...
@stele kakvo "nadjacavanje sa samom sobom"??
_________________
"Zamisli na moment isto ovo vreme, zamisli onda iste ove ljude, zamisli i videces da sve je kao onda, jedina greska - to sam ja"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

awaken

Starija Beba

Pridružio: 23 Maj 2007

Poruke: 166

Lokacija: Kragujevac


Poslao: Pet Dec 21, 2007 9:44 am

Odgovoriti sa citatom

Nightwish je,po meni,koji sam stao na DT-u i nisam se mnogo bavio skandinavsko-italijanskom poplavom koja je prisutna već duže vreme,pionirski bend te vrste muzike i priznaćete,uspostavili su određene standarde u istoj.Tarja je definitivno sastavni deo te priče i bez nje to super zvuči,ali javlja se tu ono čuveno ¨liči,ne liči...kopira,ne kopira itd¨.
Što se mene lično tiče,mene je njen glas prvo privukao tom bendu,a tek posle aranžmani i sve ostalo.
Ne znam,jesam za promene,ali...znaju oni najbolje!Mislim da takve pevačica može da uradi nešto mnogo bolje nego što je NW.

CHEERS!!!
_________________
carpe diem

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

stele

Super Beba

Pridružio: 29 Maj 2007

Poruke: 938

Lokacija: Valjevo


Poslao: Pet Dec 21, 2007 11:47 am

Odgovoriti sa citatom

jednostavno,anette i tarja nemaju ni nalik slicnu boju glasa, kao ni mogicnosti.mislim d nema potrebe naglasavati kakve su glasovne mogucnosti tarje, kao op.pevacice. prema tim gledistima, anette joj nije ni za prineti. ne govorim da ona nema svojih kvaliteta, ali stare pesme ce dobiti drugaciji prizvuk, a to, u ovom slucaju, nece biti isto. Inace sam bas protiv toga sto vecina u ovakvim situacijama, bas komentarise.. sto kaze @awaken,lici..ne kopira dobro, ali u ovoj prici,jednostavno, takav sled dogadjaja je logican.
NW je jednostavno ziveo uz Tarju..
vreme ce pokazati..
_________________
...SVOJU SNAGU PREPOZNACES PO TOME
KOLIKO SI U STANJU
DA PREBRODIS TRENUTAK,
JER TRENUTAK JE TEZI
I STRASNIJI I DUZI
OD VREMENA I VECNOSTI....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Dec 21, 2007 2:03 pm

Odgovoriti sa citatom

Tarja je uzivo bila nula. I pevanjem i nastupom. Ono smesno mlataranje kosom, kao ja sam metlaka a nema tri veze sa metalom. Ona nije dosla iz rock price.Annete je dosla i to iz odlicnog hard rock benda Allyson Avenue koji sam inace slusao a neiz britny spears price kako neko kaze.Tarja nema veze sa rock/metal pricom. Kakve mogucnosti. Pa samo moze da peva operski (soprano) i nikako drugacije. Njen uticaj je poguban na danasnju rock/metal scenu.
A o kakvim novcima pricas SIGI? Pa oni su se obogatili na racun Tarjinog operskog pevanja u metal bendu, da su im bitne pare i mtv sigurno bi zadrzali tarju u bendu. i da, oni su jedan od retkih mega populanrih evropskih bendova koji nisu zaintresovani za americko trziste.
Stare pesme Annete ne moze da peva kao Tarja jer je pevacki pristup totalno drugaciji, jednsotavno Tarja je sopran a Annete je alt.Ko se razume u muziku skapirace.
A ti Terzicka , jesi li fan nigtwisha ili Tarje? Da si fan Nightwisha svejedno bi ti bilo ko ce pevati.

evo snimka pesme wishmaster sa koncerta u izraelu ove godine. meni se svidja kako je annete prilagodila pesmu sebi i svom nacinu pevanja.



http://www.youtube.com/watch?v=DNzLTas_un0
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

SIGI/1

Starija Beba

Pridružio: 17 Okt 2007

Poruke: 165

Lokacija: LALALEND


Poslao: Pet Dec 21, 2007 2:37 pm

Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=gg5_mlQOsUQ pogledajte samo ovo kako je preklopljen wishmaster spot neka vrsta parodije ili kako se to nazvati moze
srdjo druze razlika u glasu je ogromna ko nebo i zamlja a zarad toga govori kada neko ima i kada se poklope sledece stvari onda nastane cudo govorim za tarju skolovan i usavrsavan glas + prirodni talenat to jest kavalitet kada se poklopi nastaje cudo a to treba znati sacuvati ,to za kosu i mlataranje pa to je opste prihvacena pojava u celom hm opusu muzike svi apsolutno svi mlate glavom neki imaju i citave seanse gimnastike na svojim nastupima i to traje vec 30 i kusur godina otkada hm pravac postoji ,ko nije tarju cuo na finskom tacnije jos nekim skandinavskim jezicima taj nezna kako ta zena peva nekazem ja da je annet losa ili nema glas ima skroz nesto drugo ali znajte jedno tarja je bila ta koja je bila ikona maskota ili kako got ocete mnogi su dolazi da samo vide nju a za niht i je bilo bas briga ona je svojim izgledom dala pecat jer svak devojka je na njihovim koncertima bila ista i sve su bile tarije u razno raznim oblicima jedna od njih je annete

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Dec 21, 2007 2:47 pm

Odgovoriti sa citatom

ja prezirem opersko pevanje i pobegao sam odatle glavom bez obzira ali to je deo neke moje zivtone price...ja nisam voleo tarju i nightwish,ja ne volim power metal, tekstove o epskoj fantstici ,vitezovima i vilenjacima...sa annete najzad mogu da ih slusam i gledam uzivo. njen glas i nacin pevanja su ono sto meni prija i sto smatram boljim za kompletni razvoj rock muzike.a i prelepa je. Tarja vam je proslost, a vi slusajte nju a ja cu Nightwish.
A to sa mlataranjem kosom, nemam nista protiv toga, to je deo hm imidza i izraza. ali u njenom slucaju to je bilo smesno do zla boga i isfolirano.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

tweety

Super Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 785

Lokacija: Jagodina-Kragujevac


Poslao: Pet Dec 21, 2007 2:56 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja ih slusam iskljucivo zbog Tarje jer je ona ta zbog koje je ovaj bend specifican!ova nova mi uopste ne prija jer mi je Tarja prvo mnogo bolji vokal i drugo sa ovom novom pevaciciom se gubi ono sto je bilo odlicno to je to "opersko"pevanje!sad su mi bend kao i svaki drugi!
_________________
I think that i saw pussy cat.....Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Dec 21, 2007 3:49 pm

Odgovoriti sa citatom

nema svrhe, povlacim se sa ove teme.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

gdjordje

Super Beba

Pridružio: 31 Jul 2007

Poruke: 1291

Lokacija: dimitrovgrad,beograd


Poslao: Pet Dec 21, 2007 5:02 pm

Odgovoriti sa citatom

nisam slusao NW i nisam njihov fan,ali mogu da kazem da ova nova pevacica mnogo vise odgovara bendu(moj licni ukus).
_________________
http://gradinje.myminicity.com/

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

vavlada

Super Beba

Pridružio: 09 Avg 2006

Poruke: 500

Lokacija: Valjevo


Poslao: Pet Dec 21, 2007 8:06 pm

Odgovoriti sa citatom

ne znam ko rece - (opet ja govorim licno misljenje) - tarjini fanovi, slusajte tarju, izdala je svoj cd .. fanovi nw-a - slushajte nw, kao i ja shto cu ...
@tweety nightwish je specifican zbog tuomasa i emppu-a, sto se toga tice, celu diskografiju je mogao i marco da otpeva .. a slushao sam demoe novog albuma kad josh nisu nashli anette - ni to ne zvuci ni upola lose ...
zbog tarje je NW bio specificNIJI nego inace, nista drugo ...

Al' u pravu je srdjan - nema svrhe ....

Catrin, Abela, brisite ovo sve, pogresio sam sto sam uopste pocinjao ...

@stele ... anette nije ni prineti tarji kao OPERSKOJ pevacici ... kad gledash malo shire ... onda je vec drugacija slika
_________________
"Zamisli na moment isto ovo vreme, zamisli onda iste ove ljude, zamisli i videces da sve je kao onda, jedina greska - to sam ja"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 4
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker