Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Konačna ocjena CD-a ''Iza oblaka'' !

Odgovori na poruku
Autor Poruka

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Čet Jan 31, 2008 2:40 am

Odgovoriti sa citatom

Predpostavljam da Vam je bilo jako cudno kada ste u naslovu ove teme vijdeli ime poslijednjeg albuma NB koji je vec dugo stara vijest Smile

Medjutim, sustina je slijedeca...

Kada je album izasao, Milan (koji je cjelokupni autor na istom) ga je nazvao kapitalnim djelom Nevernih beba. Bilo je rano da ocjenimo, a i sam je rekao "Vrijeme ce pokazati"...
Vrijeme prolazi i proslo je... Ocekujemo vec i novi cd Nevernih beba ali ovaj put DVD snimljen Live u Sava Centru.

Mislim da je sada, prije izlaska DVD-a, najbolje vrijeme da damo konacno misljenje o albumu "Iza oblaka"!

Da li je zaista kapitalno djelo? Izdvojite najbolju pjesmu sa albuma poslije vise od pola godine slusanja...
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Crna_Vatrena

Super Beba

Pridružio: 21 Okt 2006

Poruke: 1576

Lokacija: Na putu do sna...


Poslao: Čet Jan 31, 2008 2:55 am

Odgovoriti sa citatom

Po meni je i dalje njihov kapitalni album Balkan južno od sreće (nevezano za vokale)...

Legao mi je ovaj novi album, da me neko ne shvati pogrešno, našla sam u njemu mnogo toga što mi se jako dopada, ali nije u meni dostigao tu razinu koju treći jeste, možda je to još uvek - zasad.... Izdvojila bih pesmu IZA OBLAKA kao najkompletniju. Tu najviše osećam Milanove emocije, a to je za mene uvek presudna stvar.
_________________
♥ ♥ ♥GONE FOREVER♥ ♥ ♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Čet Jan 31, 2008 3:03 am

Odgovoriti sa citatom

Slicnog sam misljenja, ne znam da li bih ga nazvala kapitalnim, jer sam dosta vezana za ranije pjesme, i drugacija je cjelokupna atmosfera na albumu i ideja iza nje. (sto je vjerovatno bio i cilj). Ono sto najvise odzvanja u svemu su upravo te emocije -Iza Oblaka i Ikona se za mene malo izdvajaju po jacini emocije, Crna je u pravu -to je presudno u svakom slucaju.
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Maxi

Super Beba

Pridružio: 02 Dec 2007

Poruke: 1473

Lokacija: Niš


Poslao: Čet Jan 31, 2008 3:11 am

Odgovoriti sa citatom

Po meni je ovaj album najbolji do sada. A sto se tice najbolje pesme, jednu stvarno ne bih mogao da izdvojim. Neka budu dve - Sve nase godine, kao zaista PREDIVNA balada, sjajno uradjena, i Da ima nas, pesma koja me uvek odusevi kao kada sam je prvi put cuo! Ne mogu da kazem koja je od te dve bolja, mislim da je to nemoguce.
_________________
Neverne Bebe - connecting people

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Jan 31, 2008 11:42 am

Odgovoriti sa citatom

Kapitalno delo sto se tice prodaje i kompletnog uspeha svakako. Najveca turneja, najuspesnija turneja...najbolja pesma mi je definitivno ,,ko zna,, ona nosi onu pravu energiju nevernih beba, onu prepoznatiljivu boju njihove muzike karakteristucnu za sve predhodne albume. Takodje mi je draga i ,,dunjo mirisna,, jer je peva Milan sto automatski daje onaj stari smek beba. Bela kola je po meni nepravdeno zapostavljenja ali mi je takodje medju medju omiljenima. Boje Duge je svakako najaci momenat i na albumu a i u sava centru zbog akijevog gostovanja ,to je jedan od najboljih Milanovih poteza u karijeri, dovodjenje Akija. Vidim da je Ikona mnogima omiljena, meni nije. A za najgoru pesmu definitivno glasam za ,,hajdemo svi,,. i to je po meni jedina losa pesma nevernih beba za sve ove godine. nije ona losa ali mislim da je ispod renomea ovakvog benda. tako da zbog toga mislim da je ovaj album losiji od prva tri (best of ne racunam jer je u pitanju kompilacija) jer prva tri nisu imali nijednu losu stvar a hajdemo svi je kao sto se i pokazalo ovde ,jedina slaba tacka albuma.

Ali kapitalno delo u muzickom smislu je po meni i dalje ,,Juzno od Srece,, i tako ce po svemu sudeci i ostati. uostalom milan najbolje zna.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

stele

Super Beba

Pridružio: 29 Maj 2007

Poruke: 938

Lokacija: Valjevo


Poslao: Čet Jan 31, 2008 2:26 pm

Odgovoriti sa citatom

zaista tezak izbor, odabrati najboju medju najboljima..ali ako je vec tako, sve nase godine i bela kola, tu je i ko zna ..slazem se sa srkijem da su bela kola zapostavljena, kao i da hajdemo svi, jeste mozda cak i najlosija pesma sa ovog albuma, zato predlog, na sledecem certu plasirajte bela kola!!!Smile
_________________
...SVOJU SNAGU PREPOZNACES PO TOME
KOLIKO SI U STANJU
DA PREBRODIS TRENUTAK,
JER TRENUTAK JE TEZI
I STRASNIJI I DUZI
OD VREMENA I VECNOSTI....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

bebbac86

Starija Beba

Pridružio: 11 Okt 2007

Poruke: 154

Lokacija: leskovac,nis


Poslao: Čet Jan 31, 2008 3:07 pm

Odgovoriti sa citatom

Za mene je treci album jos uvek neprikosnoven, definitivno najvise uzivam u tim pesmama, sto ne govori o tome da je ovaj peti album los, bas naprotiv, ima tu dosta vrednih pesama. Izdvojila bih pesmu "ko zna"dopala mi se odmah na prvo slusanje, nosi u sebi neku posebnu draz, "bela kola" za koju i ja mislim da je malo zapostavjena, "sve nase godine".

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

MikePortnoy034

Super Beba

Pridružio: 22 Nov 2006

Poruke: 1136

Lokacija: Topola - Beograd


Poslao: Čet Jan 31, 2008 7:30 pm

Odgovoriti sa citatom

Album "Iza oblaka" je po meni definitivno najvazniji album benda gledajuci iz tog nekog ugla popularnosti benda i uspehu koji su napravili. Atmosfera na ovom albumu se mnogo razlikuje od svih dosadasnjih i to mi je u pocetku malo i smetalo, ali kako sam ga sve vise i vise slusao shvatio sam i uvideo velicinu ovog albuma i koliko velika su osecanja i emocije koje ovih 12 pesama nosi. Ne mogu da kazem da mi je omiljeni album jer jednostavno album "Juzno od srece" zivi sa mnom vec evo 7 godina i znaci mi bas puno. To je i album kojim sam otpoceo druzenje sa ovim bendom. Eto bar je krajnji rezultat neresen. Najslabija tacka na "Iza Oblaka" je definitivno "Hajdemo svi" iz prostog razloga sto stvarno nisam fan takvih veselih pesama a i jednostavno ne prepoznajem Bebe u toj pesmi. Omiljene pesme sa albuma su mi "Bela kola", "Ikona" i "Da ima nas" (jos se secam kako sam hipnotisano stajao ispred TV-a kada je isao spot pre nego sto je album izasao).
_________________
HYPOCRITE - How could you be so cruel and expect my faith in return? I spent so long trusting in you, I trust you forgot, Just when I thought I believed in you......!!!!

http://www.myspace.com/zeljkothedrummer

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Zuta ljubicica

Super Beba

Pridružio: 02 Jan 2008

Poruke: 1082

Lokacija: Nis


Poslao: Čet Jan 31, 2008 8:39 pm

Odgovoriti sa citatom

Pa.. ja uzivam dok slusam drugi album Beba, a i treci...ali svaki album nosi svoju pricu, tako da je svaki dugaciji i jedinstven. Sa zadnjeg albuma moje omiljene pesme su: Iza oblaka (predivna je i daje mi snagu...skroz pozitivno utice na mene), Da ima nas i Sve nase godine. Slazem se s Mike-om da je, po pitanju popularnosti benda i uspehu, ovaj album najvazniji. Sve u svemu - Svaka Vam cast Bebe Very Happy
_________________
... Ti se SmejEsh kAd je sMeShno, Ti se VrtisH kad je lepo/// ♥ ♥ ♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Basket

Super Beba

Pridružio: 06 Okt 2006

Poruke: 715

Lokacija: Čelarevo - Novi Sad


Poslao: Pet Feb 01, 2008 12:51 am

Odgovoriti sa citatom

U jednom od mnogih razgovora sa mojim bratom Milanom sam mu spomenuo da je ovo jedan od najboljih albuma u poslednjih par godina, koji možeš da slušaš od početka do kraja i da ti nikada ne dosadi...Genijalno delo...

1. Neverne Bebe - "Iza oblaka"
2. Gibonni - "Mirakul"
3. Santana - "Supernatural"

...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Nataly,

Super Beba

Pridružio: 15 Jul 2007

Poruke: 1626


Poslao: Pet Feb 01, 2008 8:17 am

Odgovoriti sa citatom

Za mene je drugi album Milanovo kapitalno delo,mada i novi album mi se svidja nosi u sebi puno emocija,kada sam ga kupila sela sam u sobu ugasila svetlo i slusala,na prvo slusanje mi se jako uvukla pod kozu pesma "Ikona" tako sam se u tom trenutku pronasla u toj pesmi da sam je vracala nekoliko puta i plakala,kasnije su mi se podvukle pod kozu pesme"Luda"(posebno onaj deo"Dal'spavas tu-gde nema nas" na tom delu se uvek najezim)"Bela kola"(deo:"Los dana za poraze,sve znam al'bolece")"Moja dunjo..."(deo:"I nek sve djavo nosi kad delimo na pola")"Ko zna"(to necu ni da komentarisem)"Sve nase godine"(Znaci cela pesma je da boli do koske,kad je slusam uvek nesto u meni zadrhti,samo mi fali onaj deo iz stare verzije). Danas mi je omiljena "Iza oblaka" u toj pesmi sam se naj vise pronasla,ne mogu da izdvojim ni jedanu rec iz teksta jer je to prosto nemoguce.Jako mi je zao sto ne moze da se izvodi uzivo na nastupima ali mislim gde zivimo jos je i dobro! Hvala Milanu i ostatku na ovim divnim emocijama i ovoj predivnoj bajci! Bravo ljudi!!!! E da moram da napomenem da se i meni ne svidja pesma "Hajdemo..." nema mi nikakvu poruku,prazna mi je...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Smooth Criminal

Super Beba

Pridružio: 27 Dec 2007

Poruke: 1234

Lokacija: Nis


Poslao: Pet Feb 01, 2008 8:21 pm

Odgovoriti sa citatom

Kapitalno delo je po meni cetvrti album. Iako je kompilacija,jednostavno sadrzi (skoro) sve njihove najbolje pesme. Nedostaju mi tu Lica, Jednom kad me ne bude, Divlje svinje, ali opet, najbolji mi je taj album iz jos jednog razloga - dolazak Jane i Jelene, nove verzije starijih pesama...neko osvezenje!

Sto se tice "iza oblaka" album mi je stvarno super, s tim sto uglavnom preskocim "moja dunjo mirisna" , "hajdemo svi" i "pogledaj u sunce" ... nekako su mi suvisne na albumu. a i meni je krivo sto su pesme "bela kola" i "luda" zapostavljene. mislim da bi trebalo da ih sviraju na koncertima malo cesce (koliko su puta svirali uostalom?) jer nose neku super energiju , svaka na svoj nacin. cini mi se da je album u zadnje vreme zapostavljen sto se tice svirki, jer se cuju samo "da ima nas" , "boje duge" , "oktobarfest" i "hajdemo svi"... zasto izbaciti "sve nase godine" , "ikonu" , "ko zna" ? Sad dobro je sto sam bio u prilici da te pesme cujem u Nisu. mislim, razumem ja da ne mogu da odsviraju 40 pesama,ali s obzirom na to da je promocija ovog albuma i dalje u toku, mislim da treba kol'ko tol'ko pruziti svim neobjavljenim pesmama jednaku promociju na svirkama, pa odatle suziti izbor za sledeci spot ili sta vec...

sve u svemu, bebe me nisu razocarale. album nije TOTALNA KOMERCIJALA. napravili su komercijalni 1.singl i spot, i to im je super ideja, jer tako ljudi mogu da kupe album (ORIGINAL NADAM SE!) i uzivaju u ostalim "draguljima" sa albuma.

hocemo jos spotova i svirki! Very Happy
i novi album sto pre!
_________________
There's a wild wind blowing down the corner of my street...Every night there the headlight's glowing.

There's a cold war coming on the radio I heard... Baby,it's a violent world.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Feb 02, 2008 12:22 am

Odgovoriti sa citatom

aplauz...
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Sub Feb 02, 2008 5:31 am

Odgovoriti sa citatom

Doprinos temi zabiljezen. I ja volim Milanov vokal btw. jednostavno prija uhu, bez neke dalje polemike i uporedjivanja sa zenskim ili nekin drugim muskim vokalima.
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

DiDi_neverna beba

Super Beba

Pridružio: 27 Okt 2007

Poruke: 570

Lokacija: Leskovac-Beograd


Poslao: Sub Feb 09, 2008 6:36 pm

Odgovoriti sa citatom

najbolji album po meni je ipak "juzno od srece", a sa poslednjeg moja omiljena je "iza oblaka" ...
_________________
http://alas.matf.bg.ac.yu/~ml06172

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Sub Feb 09, 2008 6:42 pm

Odgovoriti sa citatom

DiDi_neverna beba ::

najbolji album po meni je ipak "juzno od srece", a sa poslednjeg moja omiljena je "iza oblaka" ...

Zasto bas "Iza oblaka"? moram malo da imitiram Crnu ali ozbiljno Wink
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Sub Feb 09, 2008 6:54 pm

Odgovoriti sa citatom

Album mi je iskreno u pocetku delovao poprilicno "njanjavo" u odnosu na prethodne albume i komercijalne,ali pravu sliku u njemu sam stekla posle mnogo slusanja.Ceo album je zaista kao sto su mnogi rekla setnja kroz bajku.Naravno,pesma Oktobarfest nije nova pesma ali mi se dopada jer nosi energiju Jane i Jelene u odnosu na staru verziju.
Na prvo slusanje su mi se dopale "Sve nase godine" koja je i dalje posebna kao i "Veliki je Bog".U meni nose istu emociju te dve pesme,neko velicanstvo.I pesma ""Boje duge" sa Akijem je pravi pogodak a vec je poznato da je za mene.....nevidjeno ostvarenje.Posle mnogo slusanja...pocela je sve vise i viseda mi se dopada pesma "Bela kola" koja prelazi u vodjstvo kod mene.Nisam shvatila poentu pesme,jer nisam je apstraktno ni gledala kao sto sam trebala.Pesma je predivna zaista!!!!!!
Pesma koja mi se ni malo ne dopada je "Hajdemo svi".Energicna je i izaziva pozitivne reakcije na svirkama ali nikakvu posebnu pricu ni emociju ne izaziva kao sto izazivaju pesme Nbeba.
Pesma prema kojoj nikakvu emociju da stvorim je "Dunjo moja",jos ne znam sto..kad budem imala komentar na nju prenecu vam.
Naravno,pesme "Ikona" i "Ko zna" su pesme koje jesu bas pesme Nbeba i tu karakteristicnu sentimentalnost nose kao i vecina njihovih pesama.
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

DiDi_neverna beba

Super Beba

Pridružio: 27 Okt 2007

Poruke: 570

Lokacija: Leskovac-Beograd


Poslao: Sub Feb 09, 2008 7:01 pm

Odgovoriti sa citatom

Tea ::

DiDi_neverna beba ::

najbolji album po meni je ipak "juzno od srece", a sa poslednjeg moja omiljena je "iza oblaka" ...

Zasto bas "Iza oblaka"? moram malo da imitiram Crnu ali ozbiljno Wink


Tea, jednostavno jeste...budi emocije..."bas kao nekad..."
_________________
http://alas.matf.bg.ac.yu/~ml06172

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Sub Feb 09, 2008 7:02 pm

Odgovoriti sa citatom

DiDi_neverna beba ::

Tea ::

DiDi_neverna beba ::

najbolji album po meni je ipak "juzno od srece", a sa poslednjeg moja omiljena je "iza oblaka" ...

Zasto bas "Iza oblaka"? moram malo da imitiram Crnu ali ozbiljno Wink


Tea, jednostavno jeste...budi emocije..."bas kao nekad..."

jao,nemoj se ljutiti niti moras da se obracas meni ja sam samo htela da svi imamo objasnjenje neko zasto to pisemo.Ne bitno. Punk
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

DiDi_neverna beba

Super Beba

Pridružio: 27 Okt 2007

Poruke: 570

Lokacija: Leskovac-Beograd


Poslao: Sub Feb 09, 2008 7:06 pm

Odgovoriti sa citatom

zasto bih se ljutila,heheh, ponekad odajem cudan utisak zar ne?...znam da svi vole objasnjenja, ali ja ne volim da duzim mnogo Smile nego, odosmo u off, predlazem brisanje Smile
_________________
http://alas.matf.bg.ac.yu/~ml06172

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 2
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker