Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Koja je to nit koja Milanovim tekstovima daje tajnovitost ?

Odgovori na poruku
Autor Poruka

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Čet Maj 08, 2008 8:26 am

Odgovoriti sa citatom

Peco,
Kao i obicno nakon citanja tvojih rijeci, u meni ostane divljenje i neka toplina, bliskost...
I nije to zato sto mislim isto, cak stavise, nije mi nikad palo na pamet da je Ikona o Bogu, ali mislim da si ovim izlaganjem ubijedio i samog Milana u to da je pjesma posvecena Bogu! Laughing (ili bi Milan sada zelio da je ovo prvi smislio Laughing Laughing )
Za mene, kao i vecinu smrtnika, pjesma jeste o uzvisenoj ljubavi, toliko svetoj da je poredi sa Ikonom, ali ipak mislim ljubavi prema djevojci, a Bog je prisutan uvijek...kao sto ona spava u njemu, tako i Bog u njemu vjecito pribiva i tu Ljubav uzdize na jos visi pedastal. Ona je bliska Bogu i u sebi nosi mir kao sto nam Vjera i Ljubav prema Bogu donose Spokoj. Mogla bih ja jos ovako u nedogled, ali mozda neki drugi put...
Na posljetku, bez obzira na to sto nemam isto vidjenje, mnogo mi se svidja ova analiza i mogu sada da vidim sasvim jasno kako i u cemu si vidio Boga. Malo je reci da je Predivno.
So Proud of you!!!
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Nash Duke

Napredna Beba

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruke: 423

Lokacija: Na putu za nju


Poslao: Čet Maj 08, 2008 8:07 pm

Odgovoriti sa citatom

Каква конкуренција!

Предлажем да се ова тема преименује у:
Литерарна секција фанова групе...
или тако нешто.
Шалим се.

За почетак могли би исправити оно поједено слово у наслову теме.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pet Maj 09, 2008 1:17 am

Odgovoriti sa citatom

Nesh Duke ::

Каква конкуренција!

Предлажем да се ова тема преименује у:
Литерарна секција фанова групе...
или тако нешто.
Шалим се.

За почетак могли би исправити оно поједено слово у наслову теме.


Ti si gori od mene. I meni to palo u oci, al dobro je da nisam ja zvocava strina, nego neko drugi... Laughing Laughing Laughing
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Maj 09, 2008 1:22 am

Odgovoriti sa citatom

Nesh Duke ::


За почетак могли би исправити оно поједено слово у наслову теме.


ispravljeno Wink

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Girl Interrupted

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 05 Dec 2007

Poruke: 3422

Lokacija: Srbija/Nis


Poslao: Pet Maj 09, 2008 2:19 am

Odgovoriti sa citatom

Peco, mi smo vec pricali... ali ipak... ajde i javno:

TI SI MOJ GENIJE! Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy



Predivno... Very Happy
_________________
Kada za 1000 godina budem bila samo jos jedan stranac u beznadju, hocu li imati dovoljno snage da pogledam u nebo iza oblaka i shvatim koliko je zapravo veliki Bog?
Mozes li da pogledas u sunce kao na dlanu i ne dozvolis kisi da spere boju srece sa svih
nasih godina?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

Nash Duke

Napredna Beba

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruke: 423

Lokacija: Na putu za nju


Poslao: Pet Maj 09, 2008 8:24 pm

Odgovoriti sa citatom

Боље је, зар не? Шта могу, штрчало је.
Надам се да делите моје мишљење да је сама тема тј. њен квалитет то захтевао.
Мада сад ми је мало чудно, како бих рекао...онако је било баш симпатично.
Био сам члан литерарних секција, и ишао на такмичења из српског.
Беше давно, али се не заборавља.
Е сад, да не бих више звоцао ("хвала" Бејб), одох да смишљам нови пост за ову тему.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Sub Maj 10, 2008 11:34 pm

Odgovoriti sa citatom

Peca ::

Ljubav i strah = Bog [iliti najuzvisenija ljubav] i udaljavanje od toga.


"Koliko cu puta oterati strah
Samo da si tu i da ima nas"


Razz

na kraju cu da odem u manastir i da se zamonasim
_________________
"Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, biće tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."
(A.S.)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

neverna_beba

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 03 Mar 2007

Poruke: 1660

Lokacija: NS


Poslao: Ned Maj 11, 2008 12:47 am

Odgovoriti sa citatom

Peco hvala Ti sto si ovo podelio sa nama
Procitala sam vise puta i svaki put uzivala!
Moram Ti priznati, kada je kupljen cd, jedna osoba je uzela text i pocela sa analizom pesme stih po stih... Po ko zna koji put za ovo kratko vreme, uvidela sam koliko si slican sa doticnom osobom i koliko imate isti pogled na svet... i po ko zna koji put zahvalila se Bogu sto Vas imam pored sebe
Ti naravno znas ko je to...
_________________
"Mi gorimo u plamenu - ljubavi..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Ned Maj 11, 2008 5:39 am

Odgovoriti sa citatom

nateraj tu osobu da se uclani na forum, bar zbog ove teme
kaze meni Milan sinoc: bas te briga, niko ne moze ni da ti odgovori na ono sto si pisao Smile
ajde, ajde... znam da ona to moze, a znam i da se Babe zalece da odgovori... mozda i Nesh Duke, Abela, girl interrupted, Cat... ajde ljudi, znam da nisam jedini ja lud Mr. Green
_________________
"Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, biće tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."
(A.S.)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Ned Maj 11, 2008 7:01 am

Odgovoriti sa citatom

Ahm Ahm Ahm... Wink

Prije svega, Ina ima mnogo talenata a jedan od njih je Nagovaranje (pitaj mene - znam!!!) Smile
E sad, drugo je to sto ima tvrdoglavih...tu nema pomoci. Whistlehy

Milan nije svjestan kakve se ovdje corbe zakuhavaju...vidjece se jos...mada imam osjecaj da je to receno sa nekom svrhom, dakle Udica je bacena... Cool

Babe se uvijek zalijece, evo upravo u zaletu...sad ce sad ce, znas nije lako bas poslije ove genijalnosti reci nesto sto nece zvucati retardirano... Smile Smile Smile

Nisi jedini. Ima nas...
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Ned Maj 11, 2008 11:27 am

Odgovoriti sa citatom

Evo da se nadovezem na moj prvobitni post...

Ja nisam detaljno proucavala teologiju, ali sam kroz citanje i licna iskustva dosla do istog zakljucka kad je u pitanju podjela svijeta na dvije stvari, kao sto sam vec negdje rekla, cini mi se u temi o Motivu Straha u Milanovim pjesmama, Ko u ljubavi pribiva i ljubav u njemu, taj se ne boji nicega. Najuzvisenija ljubav jeste Bog, ona je najnesebicnija i najodanija vrsta ljubavi. Dokle god imamo tu ljubav u sebi, to jest Boga u sebi, i nama samima je uzvracena ljubav i taj osjecaj nas lisava osjecaja straha, kao sto nas osjecaj sigurnosti, trijumfa i spokoja obuzme kad znamo da smo voljeni od strane neke drage osobe.

Sa druge strane, Strah je zapravo sumnja. Ona nas udaljava od Boga, jer ako sumnjamo u njega i njegovu ljubav ili u sopstvenu ljubav koju mi imamo za njega, ta ljubav se umanjuje i gubi. Isti princip vazi i u ljubavi izmedju dva ljudska bica. Besprijekorna, bezuslovna, nesebicna ljubav, ljubav bez trunke sumnje ili straha, je ona uzvisena ljubav o kojoj pricamo i to je u danasnjem svijetu tesko postici jer covjek treba sebe uzdici na neki visi nivo i u neku ruku pribliziti se bozanstvu da bi takvo nesto postigao. Malo ko od nas uspijeva doseci to potpuno stapanje sa ljubavlju.
Iako je pjesma pisana iz zenske perspektive, mislim da je univerzalna. Iako je pjeva zenski vokal, Milan je taj koji je pisao i osjecao ove rijeci dok ih je stavljao na papir.... Smile

Strah – ti i ja
Ljubavni trougao, takoreci...da nije straha, ostala bi samo ljubav = ti i ja. A tome se tezi.

Sumnjam da si ikad bio tu – bas stvarno
Pisac nije siguran da li je sve bio samo san /iluzija. Ponekad nam je lakse da se pretvaramo da nesto nije bilo, da ne bi ostao prazan prostor u obliku osobe koja ga je nekad popunjavala.

Reci – dokle
Laz, po stoti put...

Osjeca se iznevjerenim jer lazi se ponavljaju sablonski i umornim jer ne zna ima li tome kraja. Neiskrenost narusava balans i prijeti ljubavnoj harmoniji.

Ljubomora u grudima
Gorak je med sa tvojih usana

Jedna negativna osobina koju svi nosimo u sebi, manje ili vise, a zelimo je prevazici. Pisac priznaje da je samo obican smrtnik i da ga je ovo osjecanje savladalo. Osjeca se neadekvatnim.
Ponekad slatko ima u sebi malo gorcine – cijena uspjeha?

Ja zivim tu –
Tako blizu sna – a tako daleko...

Osoba o kojoj pjeva je SAN a pisac nije siguran da li je ta osoba bliska ili daleka. Ponekad se cini jedno, ponekad drugo. Na trenutke je na dohvat tog sna, ali mu izmakne...pa se cini da je tako tako daleko i nedostizan...

Kao ikona – ti u meni spavas
Ej – kako te volim

Ikona – svetinja. Rijeci su suvisne. Jedna rijec govori sve. Prisutna je u njemu kao nesto najdragocjenije na svijetu sto se cuva, voli, i postuje, cemu se divi.
Ipak, Ljubav opstaje, bez obzira na okolnosti, na strahove, dvoumljenje, sumnje, preispitivanja, jedna jednostavna izjava iz srca – dvije rijeci koje su najsvetije u ljubavi.

Kao ikona – ti u srcu nosis mir, onih dana –
A to bas boli...

Ta osoba ga podsjeca na mir, ljubav i spokoj koje je prethodno nekad imao u sebi i ovaj novi osjecaj je istovjetan i iako ga zeli zadrzati u isto vrijeme mu probudi sjetu i pokrene bol i nostalgiju za nestalom osobom i nestalim vremenom.

San ni nocas da mi dodje
Znam – tu si da dan mi krades

Nemir ga ne napusta, nema sna dok se bori sa svojim unutrasnjim demonima. (sa druge strane, posto je ona SAN, moze se vidjeti i kao da ona nije tu, pa nedostaje...) Ali zato mu opsjeda misli svakodnevno i time uzima dane.

Cuti – bolje
Laz, po stoti put...

Bolje je da ne kaze nista. Manje ce boljeti nego neistina koja vrijedja i ponovo narusava harmoniju.

Nijedna rec – u zao cas
Ponestane nam rijeci kada je najpotrebnije, u najtezem trenutku, nema se prosto sta vise reci...a zelja ostaje, za tom osobom i za izricanjem onoga sto stoji u nama, a nismo u stanju da izgovorimo.

Prosto smo tu – a nigde nema nas
Opet vjeciti Milanov motiv koji se provlaci kroz mnoge pjesme, sta postoji a sta ne. Sumnja se u postojanje apstrakcije tj. ljubavi iako su prisutni fizicki, kako dokazati sam sebi da ljubav to jest MI zaista postojimo? Jesmo li sve to samo umislili?

I bas k'o da sve, to sve sto znam –
K'o da nije ni bilo

Ponovo se pita da li je sve bio san i da li je moguce da sve to sto osjeca i ZNA moze da se ucini nestvarno, kao da se nikad nije desilo. Mozda je opet sanjao...budan?

Ovo je mozda vrlo simplisticko vidjenje pjesme ali je moje ...vi procijenite da li tu ima istine ili je sve samo obicna filozofija.

p.s. Ja nesto mislim da bi nakon ovih filozofskih izlaganja neko vrlo lako mogao napisati i da je ovo pjesma o tegli krastavaca....mislim da bi se naslo obrazlozenje...

A nije ni bitno o cemu je, Milan zna...to je dovoljno. A mi...neka nas malo da se zaludjujemo...lijepo je...prija... Smile Smile Smile
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Ned Maj 11, 2008 2:10 pm

Odgovoriti sa citatom

A zasto analizirati pjesmu dio po dio, rijec po rijec!?
Zasto rasclanjivati savrsenu cijelinu? Zasto u njoj traziti 100 prica kada znate da je dovoljna samo jedna!?

A, ta jedna mislim da lezi u
"I bas k'o da sve, to sve sto znam –
K'o da nije ni bilo..."
jer nista nije konacno i ovaj svijet i sve na njemu su tek mali dio neke druge, velike price.

Shatrooooooooo! Mr. Green
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Girl Interrupted

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 05 Dec 2007

Poruke: 3422

Lokacija: Srbija/Nis


Poslao: Ned Maj 11, 2008 5:55 pm

Odgovoriti sa citatom

abela ::



Shatrooooooooo! Mr. Green


Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


_________________
Kada za 1000 godina budem bila samo jos jedan stranac u beznadju, hocu li imati dovoljno snage da pogledam u nebo iza oblaka i shvatim koliko je zapravo veliki Bog?
Mozes li da pogledas u sunce kao na dlanu i ne dozvolis kisi da spere boju srece sa svih
nasih godina?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Ned Maj 11, 2008 6:37 pm

Odgovoriti sa citatom

abela ::

A zasto analizirati pjesmu dio po dio, rijec po rijec!?
Zasto rasclanjivati savrsenu cijelinu? Zasto u njoj traziti 100 prica kada znate da je dovoljna samo jedna!?

A, ta jedna mislim da lezi u
"I bas k'o da sve, to sve sto znam –
K'o da nije ni bilo..."
jer nista nije konacno i ovaj svijet i sve na njemu su tek mali dio neke druge, velike price.

Shatrooooooooo! Mr. Green


Za mene svaka izgovorena rijec ima veliko znacenje i svaka je dio te savrsene cjeline. Rasclanjuje se da bi se opet mogla skupiti u bas tu jednu pricu, a jedna prica nema uvijek samo jednu misao. Peca je izvrsio detaljnu analizu i ja sam se pridruzila bas zato, jer je interesantno sto se slazemo oko jednog motiva - borba izmedju ljubavi i straha, ali ipak vidimo pjesmu na razlicite nacine.
U pravu si-sve je to dio neke vece price i svi smo spram toga mali i naizgled nebitni. Smile

I mojne me shatro da ti ne dodjem!
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Ned Maj 11, 2008 7:53 pm

Odgovoriti sa citatom

hm, da li vidimo pesmu na razlicite nacine?
rekao bih ne.
ja sam samo produbio dimenziju ljubavi, i pokazao da ona moze da se primeni i u ime Boga
inace - ne tvrdim da je moje tumacenje tacno... samo sam uneo novu dimenziju pesmi.
btw, i ja sam tumacim pesmu na oba nacina...

na kraju, kec iz rukava - ni sam Milan ne moze da tvrdi da moje vidjenje nije moguce, jer mozda je bas Bog navodio Milana da napise ove stihove, ovako dvosmislene... Wink
lepo rece Mirka - ubedicu i samog Milana Laughing
_________________
"Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, biće tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."
(A.S.)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Smooth Criminal

Super Beba

Pridružio: 27 Dec 2007

Poruke: 1234

Lokacija: Nis


Poslao: Ned Maj 11, 2008 10:36 pm

Odgovoriti sa citatom

Peco odusevljavas me covece! Svaka ti cast! Drago mi je sto si moj sugradjanin hehe Smile
_________________
There's a wild wind blowing down the corner of my street...Every night there the headlight's glowing.

There's a cold war coming on the radio I heard... Baby,it's a violent world.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Čet Maj 15, 2008 3:27 am

Odgovoriti sa citatom

dobili smo i Milanov odgovor na ovo nase tumacenje Ikone Smile

http://www.sarajevo-x.com/clanak/080514015

Citat:

Ikona, da to je ljubavna pesma. U stvari donekle priča o irealnoj ljubavi, o uzvišenoj ljubavi. O stanju između onog što želis i što možeš, i onog što stvarno jeste. Možda kako postići sklad (harmoniju) između tvojih potreba i želja, i onog što bi ljubav trebala da donese.

Evo primera kako drugi ljudi vide ovu pesmu: "Za mene, kao i većinu smrtnika, pjesma jeste o uzvišenoj ljubavi, toliko svetoj da je poredi sa Ikonom, ali ipak mislim ljubavi prema djevojci, a Bog je prisutan uvijek...kao što ona spava u njemu, tako i Bog u njemu vječito prebiva i tu Ljubav uzdiže na još viši pedastal. Ona je bliska Bogu i u sebi nosi mir kao što nam Vjera i Ljubav prema Bogu donose Spokoj."


eto, ipak sam bio u pravu, cak i vise nego sto sam mislio.
nema vise sumnje - rekao je da je rec o uzvisenoj ljubavi, jasno se vidi iz Milanovog odgovora da je rec o zelji da se dostigne sklad i harmonija, a to je upravo "na putu ka Bogu", pa sad zavisi da li ga dozivljavas kao savrsenstvo, uzvisena ljubav, ili harmonija dushe...

a i Mirka treba da casti, citirao je njen dozivljaj pesme

izgleda da je Mirka ubola u centar
_________________
"Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, biće tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."
(A.S.)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Čet Maj 15, 2008 4:27 am

Odgovoriti sa citatom

Da znas da sam se zapanjila bas kad sam procitala svoje rijeci tu. Mada dosta je bilo da ja citiram Milana, neka malo i on citira mene Smile Cool

Peco, ti si uvijek u pravu -i kad nisi! Kao sto sam i prije rekla - ponosim se tobom! Procitam tvoj post barem jednom dnevno jer mi prija toliko... Very Happy Very Happy Very Happy

Nisam ja ubola u centar, tek sam negdje u predgradju...ali tu smo, tu smo... i mi i 'uzvisena ljubav' ma sta ona predstavljala...A za cascenje cemo lako...broji dane... Very Happy
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Nash Duke

Napredna Beba

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruke: 423

Lokacija: Na putu za nju


Poslao: Sre Maj 21, 2008 11:52 pm

Odgovoriti sa citatom

Поздрав најдражи форуме!

Раније сам се питао да ли је наслов ове теме одговарајући.
Можда би требао бити другачији, јаснији.
О каквој нити се говори?

Одговор се може наћи у Пецином излагању.
Врло сажето: нит између љубави и страха.
Нисам најкомпетентнији, али мислим да и у философском смислу ова теза "држи воду".

Веза између љубави и страха (добра и зла).
Универзално питање. Како је прекинути?
Да ли та веза уопште постоји, или су то сасвим одвојене стране?
Где обитава добро, у одсуству лошег?
Морамо ли спознати лоше неби ли ценили и схватили добро
(питање релативитета)?
Страх свакако постоји, али да ли је неизбежан?
Миланове песме су проткане овим питањима, и одговорима. Зато су тако добре.

Надовезаћу се на оно што је већ речено.
Песма Икона јесте о узвишеној љубави.
Икона је слика другог света.
Она треба да нас подсећа на нешто величанствено.
А љубав која је у песми је слика прошлих дана, среће и спокоја.
Иако је све прошло она каже: Еј, како те волим!
То је чиста, безусловна љубав, можда платонска.
Док та слика, која није само сећање, постоји у њој, трајаће и лепи сан, мир.
И неће бити страха.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Čet Maj 22, 2008 1:19 am

Odgovoriti sa citatom

Nesh Duke ::

То је чиста, безусловна љубав, можда платонска.
Док та слика, која није само сећање, постоји у њој, трајаће и лепи сан, мир.
И неће бити страха.

potpisujem sve sto si rekao.

"na putu do sna..."

_________________
"Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, biće tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."
(A.S.)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Odgovori na poruku 
Strana 3 od 5
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker