Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Dva izvanredna vokala

Odgovori na poruku
Autor Poruka

mirex

Super Beba

Pridružio: 02 Jan 2008

Poruke: 963

Lokacija: Valjevo


Poslao: Uto Feb 26, 2008 2:35 pm

Odgovoriti sa citatom

Neverne bebe su originalan bend, pocev od muzike, pa nadalje.. Jos jedna stvar koja ih razdvaja od ostalih je i u tome sto su u bendu dve pevacice, dva izvanredna vokala - Jelena Pudar i Jana Sustersic. Ne znam za vas, ali ja sam pokusao da se setim nekog benda sa dva zenska vokala(a da nije iskljucivo zenski), medjutim nije mi uspelo - ako neko zna, nek napise. U svakom slucaju, malo ih ima.

Koje su pogodnosti, a koje mane jednog takvog spoja? Da li njih dve upotpunjuju jedna drugu, ili sprecavaju onu drugu da dodje do izrazaja? Question
_________________
Glupost ubija - vlast mašti

Smisao života je iskreno voleti

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

MarkoPA50

Starija Beba

Pridružio: 19 Mar 2007

Poruke: 199


Poslao: Uto Feb 26, 2008 2:52 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo moj bend...imamo 4 vokala(dva muska i dva zenska)... Smile
_________________
www.myspace.com/marko_a

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Feb 26, 2008 2:57 pm

Odgovoriti sa citatom

ABBA.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Feb 26, 2008 3:01 pm

Odgovoriti sa citatom

Loco bend, Beogradski bend, imaju 2 zenska vokala. Jeste da pevaju obrade, ali devojke imaju jako dobar glas.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Feb 26, 2008 3:04 pm

Odgovoriti sa citatom

znas u vreme best of albuma, cinilo mi se da je Jelena nekako u cosku u odnosu na Janu, ali sad mi je izjednaceno. mada, ne znam. recimo na svirci u Indjiji 2006 Jelena mi je bila apsolutno dominantna da bi pola godine kasnije u Tremi bilo obrnuto. a u sava centru je Milan bio dominantan.

Milanu licno svaka cast sto je uspeo da izgura ideju sa vise lead vokala. oduvek se u bebama pored njega nalazili muski i zenski lead, posldnjih 5 godina dva zenska lead vokala. u svakom slucaju ja se ne bih nikad upustao u tu avanturu. jedan vokal je po meni dovoljan, vise vokala dovodoi do sudara ego tripova. zato je milan odradio super posao jer ego tripovanja u bebama nadam se nema.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

SIGI/1

Starija Beba

Pridružio: 17 Okt 2007

Poruke: 165

Lokacija: LALALEND


Poslao: Uto Feb 26, 2008 6:35 pm

Odgovoriti sa citatom

inace jedan od prvih popularinijih bendova sa dva zanska vokala su novosadcke BOJE nisu dugo trajali ali ipak su bili s kraja 80" pocetka 90" a u tu grupu moze da se smeste i SUNCOKRETI

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

tweety

Super Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 785

Lokacija: Jagodina-Kragujevac


Poslao: Uto Feb 26, 2008 7:47 pm

Odgovoriti sa citatom

Ima blah blah bend!odlicni su iako su one dve pevacice sad presle u beauty queens!obe pevaju da se najezis!
_________________
I think that i saw pussy cat.....Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

chorwat

Napredna Beba

Pridružio: 27 Feb 2008

Poruke: 406

Lokacija: Łódź / Polska


Poslao: Sre Feb 27, 2008 2:57 pm

Odgovoriti sa citatom

Super s Karamelom

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

chorwat

Napredna Beba

Pridružio: 27 Feb 2008

Poruke: 406

Lokacija: Łódź / Polska


Poslao: Sre Feb 27, 2008 2:59 pm

Odgovoriti sa citatom

E-PLAY

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

mirex

Super Beba

Pridružio: 02 Jan 2008

Poruke: 963

Lokacija: Valjevo


Poslao: Sre Feb 27, 2008 3:58 pm

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

vise vokala dovodoi do sudara ego tripova. zato je milan odradio super posao jer ego tripovanja u bebama nadam se nema.


Da, ego je tu problem, ono na foru - ona vise peva, a ja imam bolji glas, bla, bla, i slicno. Rolling Eyes

A sto se tice Beba, siguran sam da oni taj problem uopste nemaju Very Happy
_________________
Glupost ubija - vlast mašti

Smisao života je iskreno voleti

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Uto Mar 04, 2008 2:22 pm

Odgovoriti sa citatom

chorwat ::

Super s Karamelom

Sta????
Ma devojke pevaju neki njanjavi to jest neopunk.I nisu uopste dobri vokali.Jedna i nije los vokal a druga je...bljak!!!I u toj vrsti muzike joj i ne trebaneki glas.Samo raspon glasa da bude veci
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

chorwat

Napredna Beba

Pridružio: 27 Feb 2008

Poruke: 406

Lokacija: Łódź / Polska


Poslao: Uto Mar 04, 2008 3:24 pm

Odgovoriti sa citatom

Pa pitanje je bilo da li postoje drugi bendovi sa dva zenska vokala... pa dao sam samo odgovor koji sam znao Smile
Pa punk je super glazba i mi se pesme Super s Karamelom svidjaju Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Čet Okt 23, 2008 5:58 pm

Odgovoriti sa citatom

Nisam znala gde cu ovo napisati pa sam nasla ovu temu u kojoj bih mozda mogla...
E ovako:danas sam po ko zna koji put pustila video snimke Nbeba i na onom mini koncertu na RTSu sam se bas unela..i sjedinila svoje utiske....Svi koji se bave pevanjem,mozda ce im ovo znaciti.Volela bih da i Djole kad izadje ovo vidi jer cu zaboraviti mozda da napomenem...al sam preveliki uvod napravila:
Kada se malo vise obrati paznja na Janu dok peva,moze se primetiti da kao da potpuno prirodno dok igra ima gestikulaciju koja odgovara tome da izgleda kao da diriguje sebi.I to se fantasticno uklapa kao da igra.Njeni pokreti ruku su toliko usaglaseni sa pevanjem.Tacno ruke pokazuju koliko se ton spusta ili podize,gde je trenutno rezonator(stavi tacno ruku u tom pravcu da l je u predelu cela,grla,grudi),koliko siri glas,koliko suzava,kako ton ide kroz celu putanju.Ma FENOMENALNO!To sam tek sad videla.Pretpostavljam da to nije namerno ali je tacno u skladu sa glasom.TO nisam nikad videla do sad.
Oni koji se bave pevanjem,pretpostavljam da su primetili kako fenomenalno Jelena peva vokale.Pokazivala sam Djoletu,da bi naucio kako da dobije punocu glasa kada peva vokale.E sad A i O mogu lako i oni idu prirodno al kad neko ne zna da koristi glas,teze ide U i I.E pa pogledajte na snimcima Jelenine usne na I i kako se to radi.Odlicno se vidi!!!A koliko se kod nje na usnama i u glasu vidi kako emocionalna boja vidi i menja i kako je interpretacija njena prellepa.Kod nje moze se videti kako se zavisno od teksta menja i jacina izgovora konsonanata(npr. M,B,S).Ma samo moze da se gleda i uci!!
Verovatno sam i nesto zaboravila u ovom silnom kucanju da kazem ali od prilike ovo je to.Zakljucak:dva odlicna vokala su!!!
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker