Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Simbol straha u Milanovim pesmama !

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Dylan Dog

Napredna Beba

Pridružio: 23 Okt 2006

Poruke: 348

Lokacija: centar svega


Poslao: Uto Mar 04, 2008 4:47 pm

Odgovoriti sa citatom

Ne znam da li ste primetili, ali u nekoliko pesama kao lajt motiv se pominje simbol straha... Šta vi mislite, strah prema nekome ili nečemu?
_________________
Smrt! smrt je ovde,
kao i na brežuljcima svim,
Velika Tješiteljica duša žalosnih,
što ispod zemlje su
i čekaju na cvet kao na oca,
dok onaj što živi čeka VELIKOG ŽETEOCA!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Uto Mar 04, 2008 7:42 pm

Odgovoriti sa citatom

Koliko sam ja shvatila...lajt motiv je strah od samoce..
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Sre Mar 05, 2008 5:25 am

Odgovoriti sa citatom

u osnovi ljudske dushe postoji samo jedan strah - strah od gubitka.
od gubitka necega sto imamo - gubitak ljubavi, osobe, zdravlja, unutrasnjeg mira...

izgubiti osobu, u pravom smislu [ako ona fizicki nije vise medju zivima] je preveliki gubitak... preveliki strah izgubiti nekoga... Milan je o tome cesto govorio na koncertima, a i poslednji album je u dobroj meri posvecen osobi koje zaista vise nema Sad

gubitak necije ljubavi je ipak manje bolna, i covek treba drugacije da posmatra ljubav... jer duboko verujem da ljubav nije posedovanje vec sloboda.

"U ljubavi niko nikog ne može da povredi; svako od nas je odgovoran za ono što oseća i ne možemo drugog da krivimo za to.
Već sam iskusila patnju kada sam izgubila osobe u koje sam bila zaljubljena. Danas sam čvrsto ubedjena da niko nikoga ne gubi jer niko nikoga ne poseduje.
To je istinsko iskustvo slobode: imati najvažniju stvar na svetu a ne posedovati je!"

(Paulo Coelho, "11 minutes")

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

stele

Super Beba

Pridružio: 29 Maj 2007

Poruke: 938

Lokacija: Valjevo


Poslao: Sre Mar 05, 2008 2:44 pm

Odgovoriti sa citatom

SVAKA CAST!!!!
_________________
...SVOJU SNAGU PREPOZNACES PO TOME
KOLIKO SI U STANJU
DA PREBRODIS TRENUTAK,
JER TRENUTAK JE TEZI
I STRASNIJI I DUZI
OD VREMENA I VECNOSTI....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Smooth Criminal

Super Beba

Pridružio: 27 Dec 2007

Poruke: 1234

Lokacija: Nis


Poslao: Sre Mar 05, 2008 6:34 pm

Odgovoriti sa citatom

Peca ::

u osnovi ljudske dushe postoji samo jedan strah - strah od gubitka.
od gubitka necega sto imamo - gubitak ljubavi, osobe, zdravlja, unutrasnjeg mira...

izgubiti osobu, u pravom smislu [ako ona fizicki nije vise medju zivima] je preveliki gubitak... preveliki strah izgubiti nekoga... Milan je o tome cesto govorio na koncertima, a i poslednji album je u dobroj meri posvecen osobi koje zaista vise nema Sad

gubitak necije ljubavi je ipak manje bolna, i covek treba drugacije da posmatra ljubav... jer duboko verujem da ljubav nije posedovanje vec sloboda.

"U ljubavi niko nikog ne može da povredi; svako od nas je odgovoran za ono što oseća i ne možemo drugog da krivimo za to.
Već sam iskusila patnju kada sam izgubila osobe u koje sam bila zaljubljena. Danas sam čvrsto ubedjena da niko nikoga ne gubi jer niko nikoga ne poseduje.
To je istinsko iskustvo slobode: imati najvažniju stvar na svetu a ne posedovati je!"


(Paulo Coelho, "11 minutes")


Bravo Peco, majstore! ! !
Two thumps up
_________________
There's a wild wind blowing down the corner of my street...Every night there the headlight's glowing.

There's a cold war coming on the radio I heard... Baby,it's a violent world.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

milica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 14 Feb 2007

Poruke: 2063

Lokacija: Niš


Poslao: Sre Mar 05, 2008 10:30 pm

Odgovoriti sa citatom

Tako je Peco, strah od gubitka...gubitka osobe, ljubavi... ali pre svega, strah od gubitka dragocenih trenutaka, sekundi neprocenjive vrednosti i kristalne lepote... Ako se takvi trenuci propuste, nikad se vise ne mogu vratiti, a upravo isti daju smisao svacijem zivotu...

"...carolija...za sve one nedosanjane snove...i za one dane ispred...dobar vetar...jednom,negde - iza oblaka..."
_________________
My philosophy is not how long you live, but how you live!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

Dylan Dog

Napredna Beba

Pridružio: 23 Okt 2006

Poruke: 348

Lokacija: centar svega


Poslao: Čet Mar 06, 2008 12:57 am

Odgovoriti sa citatom

Sviđa mi se za ljubav objašnjenje... sloboda.

E sad, po nekom mom shvatanju, strah jeste od gubitka dara za ljubav kao slobodu, ali i straha prema nečem uzvišenom što je gore na nebesima i kontroliše sve (Bog, Allah, Buda... kako god).

U osnovi ljudske duše, dva su straha urođena:
1. Strah od pada
2. strah od buke

Ostalo sami sebi nabacujemo strahove ili nas uče tim strahovima.
_________________
Smrt! smrt je ovde,
kao i na brežuljcima svim,
Velika Tješiteljica duša žalosnih,
što ispod zemlje su
i čekaju na cvet kao na oca,
dok onaj što živi čeka VELIKOG ŽETEOCA!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Girl Interrupted

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 05 Dec 2007

Poruke: 3422

Lokacija: Srbija/Nis


Poslao: Čet Mar 06, 2008 1:07 am

Odgovoriti sa citatom

kao urodjeni strah ti fali jedan od najvecih - strah od nepopznatog Very Happy
_________________
Kada za 1000 godina budem bila samo jos jedan stranac u beznadju, hocu li imati dovoljno snage da pogledam u nebo iza oblaka i shvatim koliko je zapravo veliki Bog?
Mozes li da pogledas u sunce kao na dlanu i ne dozvolis kisi da spere boju srece sa svih
nasih godina?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

Smooth Criminal

Super Beba

Pridružio: 27 Dec 2007

Poruke: 1234

Lokacija: Nis


Poslao: Čet Mar 06, 2008 1:33 am

Odgovoriti sa citatom

Girl Interrupted ::

kao urodjeni strah ti fali jedan od najvecih - strah od nepopznatog Very Happy



Da, ali na nama je da li cemo dozvoliti da taj strah preovlada nama ili da bude obrnuto... Wink
_________________
There's a wild wind blowing down the corner of my street...Every night there the headlight's glowing.

There's a cold war coming on the radio I heard... Baby,it's a violent world.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Čet Mar 06, 2008 5:19 am

Odgovoriti sa citatom

strah i ljubav su zapravo alfa i omega... crno i belo...

konacna spoznaja sebe [svog duhovnog bica] je trenutak kada se covek oslobadja svih strahova.

strah i ljubav su kao dva suprotna kraja... dva suprotna pravca po kojima idemo... kao levo i desno.
pustanjem straha u sebe udaljavas se od ljubavi.
kada se oslobodis svih strahova - u dushi ostane samo cista ljubav.
nemas vise cega da se bojis... jer shvatas da sve sto trebas da posedujes je ljubav... a ljubav u sebi svi vec imamo, u neiscrpnim kolicinama [cak i kada se cini da je nemamo, i da smo prazni].
sva materijalna i fizicka bogatstva i vrednosti postaju apsurdne [sto one i jesu, jer nisu vecne].
shvatis da je ljubav jedina vrednost, koja svuda i svagda vredi.
proslost i buducnost postaju nebitne... tada postoji samo trenutak, i u njemu otkrivas samo jedno - Ljubav [sa velikim "Lj"]

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Čet Mar 06, 2008 7:09 am

Odgovoriti sa citatom

Peco, prosto sam zapanjena od ovih rijeci...kao da si mi procitao misli i slozio ih na ovako divan nacin. E da si mi tu, sad bi te poljubila u celo!!! Smile

Sta da kazem kad je sve receno? Ko u istinskoj ljubavi pribiva, taj nema strahova...ali kad izgubimo nekoga bliskog, onda se u nama bude strahovi...strah od nove ljubavi, strah od ponovnog gubitka, strah od samih sebe...it's a vicious circle...

Milanove pjesme su isprepletene ovim emocijama, ali to je jedan od razloga sto su tako lijepe. Smile
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

stele

Super Beba

Pridružio: 29 Maj 2007

Poruke: 938

Lokacija: Valjevo


Poslao: Čet Mar 06, 2008 2:09 pm

Odgovoriti sa citatom

peco, ja sam zaista fasciniran..
_________________
...SVOJU SNAGU PREPOZNACES PO TOME
KOLIKO SI U STANJU
DA PREBRODIS TRENUTAK,
JER TRENUTAK JE TEZI
I STRASNIJI I DUZI
OD VREMENA I VECNOSTI....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Petrica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 31 Okt 2007

Poruke: 982

Lokacija: under the sea


Poslao: Čet Mar 06, 2008 3:17 pm

Odgovoriti sa citatom

Zaista Peco, fantasticno receno, u pravu si, tek kad se oslobodimo svih strahova, postajemo svesni ljubavi u nama, isto kao i tek kada uspemo da se oslobodimo straha od smrti, pocinjemo da zivimo punim plucima. Jedino sto ti je suvisno je "...shvatas da sve sto treba da posedujes je ljubav..." jer, kako si vec citirao Koelja u prethodnom postu : "istinsko iskustvo slobode je imati najvažniju stvar na svetu a ne posedovati je!"
_________________
Ljubav – kako boli... Ljubav u nama – prosto boli. Pusti sve naše dane... Ćuti – jer znaš da luda sam bez nas... JA SAM LUDA BEZ NAS!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Čet Mar 06, 2008 3:23 pm

Odgovoriti sa citatom

@Cakana
mislio sam na posedovanje svoje vlastite unutrasnje ljubavi Smile
to je jedina stvar koju zaista "posedujemo", u pravom smislu te reci Wink

elem, to su samo neka moja shvatanja, ne pridajte im toliko znacaja Smile
svi smo od krvi i mesa, pa niko nije toliko duhovno "poraso" da moze bas toliko da se ocisti od straha i da u sebi ima samo ljubav.
mozemo samo da tezimo ka tom duhovnom savrsenstvu.

kad smo vec kod Milana, da, potpuno sam siguran da je on vec spoznao sve ovo sto sam napisao... to prosto vidim kroz njegove stihove...
On savrseno dobro zna ko je on [u duhovnom smislu], sta da ne gaji u svojoj dushi, i cime da je ispuni... i zna sta prozima ceo svet...
on je probudjen covek Smile
_________________
"Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, biće tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."
(A.S.)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Pet Mar 07, 2008 1:00 am

Odgovoriti sa citatom

Verovatno si u pravu sto se tice Milana mada su retki ljudi koji dozive spoznaju cak i u celom svom zivotu a kamoli mladji....mada mnogi i misle da su doziveli "spoznaju" ili "ociscenje" ali tako je jos teze naci.Mislim i da je strah donekle,ako nije patoloski,dobra pokretacka snaga koja nas usmerava.Mozda gresimm....Ipak,naravno priznajem,nemam dovoljno znanja i iskustva zivotnog da bi mogla mnogo da sudim o tome.Mislim da je dobar pocetak da si svestan straha,ljubavi,humanosti i neznanja koje nosis u sebi da bi dosao do ociscenja,mira,potpune ljubavi,svesnosti.Bar neki vid samosvesnosti nositi u sebi i ziveti sa sobom.
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Pet Mar 07, 2008 1:05 am

Odgovoriti sa citatom

spoznaja nikad nije konacna, uvek mozes iznova prerasti sebe... tako da to nije 'jedan stepenik' i to je to, vec je to rast u beskonacnost, prerastas duhovno sebe iznova i iznova... bar ja tako osecam stvari Smile
_________________
"Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, biće tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."
(A.S.)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Pet Mar 07, 2008 1:15 am

Odgovoriti sa citatom

Da,tako sam i mislila.Zato sam i rekla da covek celog zivota traga iznova,kroz nova iskustva upoznaje bolje sebe i dozivljava spoznaju.Ali bitno je da vidi i shvata da nije konacan i da nije doziveo spoznaju potpunu jer ako nije svestan tu ce i ostati...bar toliku samosvest treba da nosi u sebi.Ali i takvi ljudi su retki.
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Pet Mar 07, 2008 1:16 am

Odgovoriti sa citatom

Bit covjekovog postojanja je da spozna svoju nutrinu. Samo je zbog toga tu! I nikada, za cijelog svog zivota covjek (jer mu je takva priroda) ne moze spoznat sebe u potpunosti.

Covjek je ustvari nesto sto je nepoznato, tajnovito, izvanosjetilno, cisto pri rodjenju...

Simbol straha - ako isti uopce postoji tu gdje ga mi stavismo da se sepuri (!!!) nije nisto drugo nego covjekova teznja da prevazidje ono sto nije moguce prevazici i da u tom nemogucem nadje svoj vjecni mir...
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Pet Mar 07, 2008 1:21 am

Odgovoriti sa citatom

U pravo je simbol straha ona pokretacka snaga(sto sam navela)....i ona nam takodje pomaze u spoznaji,kao i sto si rekla.
(i jao,kakve pametne glavice ovde postoje-moram malo samo da se nasalim al stvarno je tako Wink )
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Pet Mar 07, 2008 1:28 am

Odgovoriti sa citatom

Bravo Abela Smile
_________________
"Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, biće tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."
(A.S.)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 2
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker