Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ćaskanje » Promene u muzici

Odgovori na poruku
Autor Poruka

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Sre Apr 29, 2009 5:14 am

Odgovoriti sa citatom

Eh Petrice, pa svijet nikad ne razumije...

ALI, kad je jos Svijet bio mjera necemu? Ko zna - zna, a ko ne zna, sebi ne zna, a ne nama. Very Happy

Za EKV se slazem i PREvelika je steta sto vise nisu prisutni (fizicki), iako ce biti prisutni jos dugo kroz sve ono sto su stvorili.

Mladim narastajima bih porucila da podignu jednu rock revoluciju. Punk (ja sam malo pod utiscima filma "V za Vendetu" pa ne zamjerite...mada mislim da je mozda bas drasticna mjera potrebna da bi se nesto bitno promijenilo na muzickoj sceni) Very Happy
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

cokanovic

Super Beba

Pridružio: 30 Dec 2007

Poruke: 629

Lokacija: Beograd - Sabac


Poslao: Sre Apr 29, 2009 1:09 pm

Odgovoriti sa citatom

Pa i Mladenovic je u pesmama "udarao" na vlast, mentalitet i pozivao na mir! Neko bi rekao da je i to politicka konotacija. Mozda ste culi i za Bob Dylan-a, Hendrix-a...gomilu drugih izvodjaca, pa svi oni su pisali tzv. angazovanu muziku. A to znaci da ta muzika nije samo ljubavna, ovakva-onakva, vec i politicki angazovana. Textovi o tome govore, pa prosudite sami. oni su i pokrenuli revoluciju. Mladenovicev album Dum-dum je imao takvu moc i ambiciju, samo je nase drustvo vec tada pocelo i kulturno i duhovno da ponire.
Prema tome, ostavite vi njih da pisu to sto pisu. Nisu svi za: "Ja te volim cak i, kad si u Parizu..." Bora da nije pisao to sto jeste, ne bi bio Bora Djordjevic. Kad se mnogi glumci, sportisti, knjizevnici umesase u politiku, zasto ne bi i on. Doduse, njegov izgovor je da se on bavi rodoljubljem. Bio je savetnik za kulturu, cini mi se...a to i nije neto zahvlana funkcija, cini mi se. Da li biste vi prihvatili istu?
_________________
After silence that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Petrica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 31 Okt 2007

Poruke: 982

Lokacija: under the sea


Poslao: Sre Apr 29, 2009 1:51 pm

Odgovoriti sa citatom

cokanovic ::

Mladenovicev album Dum-dum je imao takvu moc i ambiciju, samo je nase drustvo vec tada pocelo i kulturno i duhovno da ponire.


To sam zelela da kazem Wink zato ovo mesto (bejb, da ne kazem opet svet Wink) i nije bilo za njega.
_________________
Ljubav – kako boli... Ljubav u nama – prosto boli. Pusti sve naše dane... Ćuti – jer znaš da luda sam bez nas... JA SAM LUDA BEZ NAS!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

cokanovic

Super Beba

Pridružio: 30 Dec 2007

Poruke: 629

Lokacija: Beograd - Sabac


Poslao: Sre Apr 29, 2009 5:53 pm

Odgovoriti sa citatom

Kao ni za mnoge druge koji teze takvim idealima. Mozda, uostalom, smisao postojanja tih ljudi jeste iskazivanje svojih ideja, misljenja, poruka kroz umetnost. Svest da sami ne mogu promeniti svet, ali da mogu pokrenuti "revoluciju". Nekad se to (na zalost, najcesce)ne desi, a nekada, makar i na mikro planu, ljudi shvate i okrenu se pravim vrednostima. Stoga, drustvo uvek treba podsecati. Cini mi se da je i ova nasa cyber-zajednica, nekako kao onaj manastir iz Bokacevog Dekamerona. Smile
_________________
After silence that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Odgovori na poruku 
Strana 3 od 3
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker