Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com
Odgovori na poruku
Autor Poruka

Balkanac82

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 530

Lokacija: Chicago


Poslao: Uto Dec 12, 2006 12:00 am

Odgovoriti sa citatom

Na wikipedia.org sam pokrenuo temu "Neverne bebe".
Iskoristio sam neke podatke koje sam imao, neko je to još dorađivao, a bilo bi korisno da se i drugi malo uključe.

Pogledajte http://sr.wikipedia.org/wiki/Neverne_bebe
svi linkovi koji nedostaju su crvene boje i tek bi ih trebalo napraviti.

Trebalo bi da se napišu podaci o svim albumima, koje su pesme, ko je izdavač, koje godine itd (ovo dvoje zadnje je već navedeno, samo bi ga trebalo kopirati na nove stranice.)

Isto tako bi trebalo za sve članove napisati po nešto, a trebali bi da napišemo i koji su članovi prošli kroz bend.
_________________
www.ludisvet.com

www.pixel-webdizajn.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Uto Dec 12, 2006 12:44 pm

Odgovoriti sa citatom

Odradicemo to kada dobijemo malo kvalitetniju biografiju.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Balkanac82

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 530

Lokacija: Chicago


Poslao: Uto Dec 12, 2006 11:16 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo kako bi to trebalo da izgleda
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B8%D0%B1%D1%99%D0%B0_%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0

I njima nedostaju neki podaci i imaju znatno dužu istoriju, ali bi trebalo da se time rukovodimo.
_________________
www.ludisvet.com

www.pixel-webdizajn.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Sre Dec 13, 2006 2:14 pm

Odgovoriti sa citatom

Sredicemo to sto pre.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Uto Dec 26, 2006 12:58 am

Odgovoriti sa citatom

Svaka cast majstore Cool

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Balkanac82

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 530

Lokacija: Chicago


Poslao: Sre Maj 30, 2007 4:53 am

Odgovoriti sa citatom

Pošto imamo biografije postavili smo ih na wikipediu.
Neko je postavio par, ali je sve prekinuto jer taj neko nije imao autorska prava nad tim tekstovima i slikama.

Danas sam ja kontaktirao wikipediu i dozvolio da se tekstovi koriste sve dok se kao izvor navodi www.neverne-bebe.com

Postavio sam i ostale biografije.

Linkovi na wikipediji se dobro rangiraju pa bi mogli i preko nje dobiti veliki broj poseta, a mogli bi i povećati google page rank pa i da nas on bolje rangira. Da ne dužim dalje sa ovim, ostavite nama da se o tome brinemo.

Ono što vi možete da pomognete je da pomognete da se ti članci na wikipediji urede. Ko zna kako da koristi wikipediu neka napravi unutrašnje veze na sledećim linkovima

http://sr.wikipedia.org/wiki/Milan_%C4%90ur%C4%91evi%C4%87
http://sr.wikipedia.org/wiki/Vladan_%C4%90ur%C4%91evi%C4%87
http://sr.wikipedia.org/wiki/Sa%C5%A1a_Ran%C4%91elovi%C4%87
http://sr.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Ru%C5%BEi%C4%8Di%C4%87
http://sr.wikipedia.org/wiki/Jana_%C5%A0u%C5%A1ter%C5%A1i%C4%8D
http://sr.wikipedia.org/wiki/Jelena_Pudar

Ja sam već odradio dio, ali je ostala "gomila" toga da se odradi.
_________________
www.ludisvet.com

www.pixel-webdizajn.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj

Balkanac82

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 530

Lokacija: Chicago


Poslao: Pet Jun 01, 2007 9:22 pm

Odgovoriti sa citatom

Ajde neka se neko uključi.

Danas sam postavio i diskografiju

http://sr.wikipedia.org/wiki/Neverne_Bebe_I
http://sr.wikipedia.org/wiki/Neverne_bebe_II
http://sr.wikipedia.org/wiki/Ju%C5%BEno_od_sre%C4%87e
http://sr.wikipedia.org/wiki/Neverne_Bebe_IV_-_The_Best_of
http://sr.wikipedia.org/wiki/...Iza_oblaka

usput sam malo i preparavio

http://sr.wikipedia.org/wiki/Neverne_bebe

Sad sve to izgleda daleko bolje.
_________________
www.ludisvet.com

www.pixel-webdizajn.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Ned Jun 03, 2007 8:37 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo ja sam malo popravio pocetnu biografiju,pa ti vidi jel valja.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Pon Jun 04, 2007 5:13 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo napisao sam recenziju za Juzno Od Srece koju mozes postaviti na wiki,a veceras,najkasnije sutra,cu odraditi iza best of i iza oblaka.Sada ti odluci jel valja ili ne:

Citat:

Treci album Nevernih Beba-Juzno Od Srece donosi nam novu dimenziju u njihovom zvuku.Iako se na predhodna 2 albuma oseti taj rock zvuk ovde se vise okrecu finesama i vise tehnickoj svirci
nego predhodnoj snazi i melodicnosti.Naravno,i ovde ima tog rock prizvuka ali je akcenat vise okrenut na sviranje i izrazavanje emocija kroz isto.Produkcija na ovom albumu je naprednija i bolja od predhodna dva,a i to je bilo i za ocekivati,a da ne spominjemo kvalitetniju opremu i uslove koje bend nije imao pre ovoga.Jos jedna vazna stvar se dogadja,a to je raspad stare postave posle ovog albuma sto se moze osetiti i na albumu.Dosta melanholican,pun mracnih predvidjanja (Jednom kad me nebude,U beznadju,Dabogda laze,Gotovo...).Skoro da se moze osetiti da je Milan hteo nesto vise,nesto novo.Nesto sto ce njegovu kreativnost odneti na visi nivo,osloboditi je.Kao i na predhodna dva albuma,tekstovi variraju od zivotnih do ljubavnih tekstova,situacija sa kojima se svi mi mozemo poistovetiti.Mozda za neke pesme kao Gotovo i Balkan mozemo reci da su i rodoljubive, jer su napisane u vreme kada su se velike promene desavale u Srbiji.Tu je i Serbian Song koja svojim melodijama i aranzmanom neodoljivo podseca staru srpsku folklornu muziku.I sta na kraju reci:Juzno Od Srece je album koji ili volis ili ne.Mnogo mracniji od predhodna dva mnogi ga uporedjuju sa radovima legendarne grupe EKV,zbog cega neki fanovi bas i ne vole ovo ostvarenje.Mada jedna stvar je ne sumljiva,Neverne Bebe su otisle jos jedan korak dalje bez kompromisa i pracenja trendova vec pracenjem svoje vizije,svoje vere.Ako ste novi fan ovog benda,a pre toga niste slusalu nista slicno muzici N.Beba pocnite od nekog drugog albuma ali ako ste jedan od onih kojima zanrovi i mesanje stilova ne smeta ovo je obavezno gradivo.Znam da za mene jeste!


ps.@Srdjan ce odraditi za prva dva recenziju.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Pon Jun 04, 2007 7:33 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo za prvi album:

Citat:

Ko zna koje bi razmere ovaj album dostigao da je kojim slucajem objavljen nekih deset godina pre. Uzivao bi mesto medju najboljim albumima YU ROCKA ,rame uz rame sa prva tri izdanja grupe LEB I SOL ,prvim albumom grupe TIME, PLJUNI ISTINI U OCI BULDOZERA i mnogih drugih izdanja koje su u svoje vreme promenili domacu rock scenu. Ovako, nije ni pomenut u krajnje neobjektivnoj i nerealnoj knjizi 100 najboljih albuma yu pop rock muzike.
Posle epizode u grupi Frenky sa kojom su snimili odlican debitantski album ,,plakao bih al nemam s'kime,, braca Milan i Vlajko Djurdjevic nasli su se u 1993 godini. Rat, sankcije, beda...i turbo folk. Kako u takvom okruzenju snimiti jedan Progressive album? Ko da ga izda?Kako ga profurati do publike koja ima sluh za tako nesto...bila su pitanja koja su mucila Milana Djurdjevica. Za pocetak je pored sebe i Vlajka koji su jos pre toga postali poznati muzicari ,okupio ekipu proverenih igraca. Cedu Macuru sa kojim je svirao u grupi Frenky i koji se jos tada pokazao kao bubnjar koji moze da odsvira sve sto Milan zamisli, klubskog pevaca neverovatnih glasovnih mogucnosti poznatog kao Billy King i jednog od najtalentovanih Beogradskih gitarista svih vremena Baneta Jelica koji se jos pre dokazao u bendovima Magicno oko, Slomljena stakla, Viktorija...Takva ekipa nije mogla da omane i snimljen je vrhunski album. Objavljen pocetkom 1994 godine za izdavacku kucu ,,Take it or leave it records,, koja je ako se ne varam nedugo po idavanju albuma pukla. Spotovi za pesme Veliki je bog i 1000 godina se nisu emitovali ni priblizno koliko su minimalno trebali te je Milanu ostalo samo jedno, svirke i samo svirke. Upravo na taj nacin je promovisan prvi album Nevernih Beba.
A kakav je to bio album? Od prvog takta i uvodne 1000 godina Neverne bebe nam pokazuju da su bend kakav se do tada, ovde nije pojavio. AOR/PROG.ROCK u stilu bendova kao sto su ASIA i TOTO niko ovde nije svirao. Gotovo svaka pesma na albumu se moze izdvojiti kao favorit bilo da je to Veliki je bog (kao najveci hit) u kojoj nas Milan i Billy King u refrenu dovode do delirijuma, akusticna balada Kad me napuste svi koja pomalo vuce na zvuk grupe Frenky sa vec pomenutog albuma, instrumental dva minuta za nas u kojoj Milan pokazuje svu svoju virtuoznost i duboko emotivne ,Milanove intimne price ovekovecene u pesmama sve nase godine i oktobar fest u kojoj je Bane Jelic odsvirao nekoliko predivnih deonica. Ipak izdvojio bih dve kompozicije. Najpre Daire. Svako bi pre slusanja pomislio da se Milan zeli pohvaliti svojom uspesnom epizodom u grupi Smak ali nije tako. Daire u verziji N.Beba dobijaju totalno drugi oblik i po mom skromnom misljenu nadmasuju original na svim nivoima. Druga stvar koju bi izdvojio je kompozicija ,,Saga,, koja je definitivno najbolja pesma na albumu. Komleksna 6 minutna kompozicija koja predstavlja cistu definiciju progresivnog rocka kao zanra.U ovoj pesmi je kompletan bend dosao do izrazaja predstavivsi pojedinacno i kolektivno umece. A to vazi i za ceo album. Ritam sekcija izuzetna, Ceda Macura se pokazao kao vrhunski tehnicar, a Vlajko kao basista koji se ne istice preterano a svira vrhunski. Milan Djurdjevic je po prvi put od pocetka karijere pokazao svoje znanje,talenat i kreativnost u punom sjaju dok je Bane Jelic odsvirao verovatno svoj najbolji album u karijeri. Billy King je nazalost bio na mestu prateceg vokala ali opet, pitanje je kako bi album zvucao da ga nije otpevao Milan.
I tako, ovaj album i dan danas, 13 godina kasnije zvuci podjednako sveze i ubedljivo kao kad je izasao. Nazalost, zbog malog tiraza u kom je odstampan i situacije na muzickoj sceni u vreme kad je izasao, ovo izdanje je relativno tesko naci. Nadam se da ce Milan odluciti da ga reizda kad tad jer bi bilo nepravedno da ovakvo muzicko blago ni u buducnosti ne bude dostupno svim fanovima.

strogo preporucljiv svim fanovima n.beba.

_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Pon Jun 04, 2007 7:42 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo i peti album:

Citat:

Peti po redu album Nevernih Beba daje nam ono sto je Milan,po meni,mislio da uradi duze vreme.Magicna bajka,bajka koju mozete slusati ceo dan i celu noc i posle svakog sluanja da otkrijete nesto novo,neku novu tajnu ili neku novu pricu.Produkcija je savrsena,a u tektsove i aranzmane moze se reci da je ulozena posebna pazanja i ljubav.Nema vise melanholije i tuge,iako ima par tuznih balada.Pesme su malo svetlije i gledaju na lepsu stranu zivota i ljubavi.Album su upotpunili fenomenalni Aki Rahimovski(Parni Valjak) i Simon Philips (Toto) sto ovom albumu daje poseban pecat.Ali mislim da bi objasnjenje svake pesme posebno (odradila Crna_Vatrena) bila bolja solucija za ilustrovanje ove bajke za decu i odrasle:

""Da ima nas" - Vecina je tu pesmu cula, videla spot, znaju ljudi da su za tu pesmu dobili nagradu za singl godine. Zato o njoj necu mnogo.

"Ko zna" - odlicni vokali, tekst fenomenalan! ...Ugasi svetlo i bice bolje, za nekog drugog, kad te probude...

"Boje duge" - zaista zimska bajka, Akijeva boja glasa sa Janinom se neverovatno dobro slaže, mogli bi cešce saradivati.

"Ikona" - kažu nova "Tužna pesma". Ja se ne slažem. Pesma je odlicna, ali nije Tužna pesma, potpuno je drugacija, može da puca na No.1 ...Ja živim tu, tako blizu sna, a tako daleko...

"Bela kola" - moj favorit. Pesma je toliko puna simbolike, toliko je MILAN i njegova filozofija života, toliko energije u Janinom glasu davno nisam cula... ...Ljubim ti obraze, praštam ti pobede...

"Moja dunjo mirisna" - pesma sa najlepšim stihovima, ne mogu ni da izdvojim... Život kao bajka, a bajke nema, dunjo moja, dodir kao reci, a reci nose ukus bola... zar ne vidiš da umire život tvojih snova...Uvek je slade baš sve ono cega nema, to je slepa ulica... Cista poezija, i cista desetka od mene!

"Luda" - Jelena ovde odvaljuje! Leži joj ova pesma, cula sam je i live, Jana je izvrsno prati, a o Simonovom solo-u da ne govorim, kao da je pored njih svirao, a ne tamo negde....

"Hajdemo svi" - odlicna pesma za djusku na svirci, za trenutak "odmora" od silnih emocija na koncertu, nije mi za album. Toliko odudara da mi sve u uvo bode. Necu da grešim dušu, svaki put na svirci skacem na tu pesmu, pevam na sav glas, ali nekako mi je najslabija pesma na albumu, nekako mi je prazna, kontam da je Milan tad imao zatišje pred buru. Neki kažu da je kao Kiša ili Divlje svinje. NE! NIKADA I NECE MOCI DA SE PRIBLIŽI pomenutim pesmama.

"Oktobarfest" - Jeste prva verzija odlicna, za ne dirati, ali kad Jana ovo otpeva sve zamerke na rimejk padaju u vodu. Rastura ga je slaba rec.

+"Sve naše godine" - Jelena je predivno peva iako sam mislila da ce Milan, ipak je to njegova prica. A gudacki instrumenti i "Oce naš" na grckom su pravi pogodak! To cini da pesma zvuci još spiritualnija. Sigurna sam da je Nela, tamo gde je, ponosna na Milana što je napisao takvo delo, a i veoma pocastvovana jer je posveceno baš njoj.
Samo me zanima zašto baš na grckom... moracu da ga pitam.

"Pogledaj u sunce" - Jazz-blues-erska verzija pesme Da ima nas, vrlo zanimljiva, odaje Janine i Jecine glasovne mogucnosti i kvalitete, kad je slušam zamišljam da sam na plaži, srkcem neki lagan koktelcic, a sunce polako zalazi i uranja u more.

"Iza oblaka" - moj drugi favorit. Kad sam je prvi put cula u Tremi, umalo nisam pocela da placem. Pesma je toliko nabijena emocijama da samo što ne pukne po šavovima. ...Postojiš ti, postojim ja, al' ništa više tu ne postoji, suze i smeh, po neki dan, kad ga vidim iza oblaka..."

I na kraju moram da dodam da ovaj album iako magican na prvo slusanje treba tek da dobije na svojoj vrednosti.Jer ovaj album ce kao i sve bajke trajati vecno.

_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Balkanac82

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 530

Lokacija: Chicago


Poslao: Pon Jun 04, 2007 9:54 pm

Odgovoriti sa citatom

Nisam siguran hoće li nam to dozvoliti.
U svakom slučaju te tekstove treba prilagoditi pa probati da ubacimo.
_________________
www.ludisvet.com

www.pixel-webdizajn.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Jun 04, 2007 10:34 pm

Odgovoriti sa citatom

onda bolje nemoj ni da ih stavljas tamo, ipak smo se trudili da napisemo ove recenzije i ne bi voleli da se skracuju.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Balkanac82

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 530

Lokacija: Chicago


Poslao: Uto Jun 05, 2007 4:53 am

Odgovoriti sa citatom

wikipedia je enciklopedia i tekst treba da bude prilagođen.
Neće dozvoliti da se napiše recenzija kao subjektivno mišljenje pojedinca ili grupe.
_________________
www.ludisvet.com

www.pixel-webdizajn.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Uto Jun 05, 2007 8:14 am

Odgovoriti sa citatom

Pa @balkanac recenzija je subjektivno ali i objektivno misljenje pojedinca.Ne mozes nikada ocekivati 100% objektivnu recenziju koliko god ti zeleo.A ne vidim nista pogresno napisano.Meni licno ovo sasvim pristojno odradjeno.Mada ako mozete bolje odaradite vi.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Jun 05, 2007 3:21 pm

Odgovoriti sa citatom

Br ih postavite ovde na sajtu. u diskografiji,ispod svakog albuma neka stoji recenzija.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

vavlada

Super Beba

Pridružio: 09 Avg 2006

Poruke: 500

Lokacija: Valjevo


Poslao: Uto Jun 05, 2007 3:29 pm

Odgovoriti sa citatom

Angel mislim da na wikipedi-i ne dozvoljavaju stvari tipa - moja omiljena, po meni, moj favorit ... i tako to
_________________
"Zamisli na moment isto ovo vreme, zamisli onda iste ove ljude, zamisli i videces da sve je kao onda, jedina greska - to sam ja"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Jun 05, 2007 3:41 pm

Odgovoriti sa citatom

Pa dobro onda izbacite te reci. Prilagodite ih.

A origanel stavite ovde na sajt u odeljak diskografija.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Jun 05, 2007 3:43 pm

Odgovoriti sa citatom

Ili im naglasite da su u pitanju recenzije koje su napisali odredjeni ljudi, stavite i nasa imena i prezimena.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Uto Jun 05, 2007 6:17 pm

Odgovoriti sa citatom

drugi album

Citat:

Drugi album doneo je i drugu pricu. Nalazimo se u 1997 godini a sta se u medjuvremenu promenilo? pa mnogo toga al da krenemo po redu. Rat je zavrsen, sankcije prestale, turbo folk pomalo umire...N.bebe su sve poznatiji bend. Doslo je i do promene postave. Cedu je zamenio Dusan Subarevic, Baneta Jelica Randja, a Bilija posle snimljene pesme i spota ,,Stranac,, vrhunska pevacica Gorica Ponjavic i Pevac Aleksandar Tasic. Sa novom postavom Milan je krenuo u novu avanturu. Ovoga puta odlucio je da zvuk benda priblizi Jazz uticajima i tako sviracki pojaca bend. Drugi album N.BEBA izasao je pocetkom 1997 godine. Promovisan je spotom za pesmu Dvoje (prvi od cetiri spota koji su se vrteli u to vreme) koja postaje ne najveci hit N.Beba vec najveci yu rock hit koji je jedan ex yu bend napravio nakon raspada SFRJ. Ako je prvi album skrenuo paznju na Bebe onda ih je drugi i pesma Dvoje izbacila u sam vrh domace muzicke scene. Pesma je postala ever green i vecni hit. Jos uvek pamtim osecaj kada sam prvi put odgledao spot, bio sam sedmi razred osnovne i uprkos odusevljenju, nisam bio dovoljno zreo da shvatim velicinu pesme i tog albuma sto sam kasnije ispravio. NEVERNE BEBE II je sviracki verovatno najbolji album benda. Milan se okrenuo komponovanju divnih fraza na klavijaturama (Dvoje) i jos jednom pokazao svoje vrhunsko umece. Tekstovi su ovog puta mnogo dublji nego na predhodnom albumu a atmosfera dosta mracnija. Milan je definitivno potvrdio titulu talentovanog teksotpisca a dokaz za to je i cinjenica da je tekst za pesmu Dvoje uvrscen u knjigu 50 najboljih tekstova yu rocka. Vlajko se ovaj put masksimalno istakao i na ovom albumu odsvirao najbolje bas deonice zacinjene zvukom freatless basa u mnogim kompozicijama od kojih bi svakako izdvojio boju srece koja je po meni najbolja pesma n.beba ikad. Dusan Subarevic nije toliko tehnicki ipresivan kao Ceda Macura ali je zato aranzmanski neverovatan i neresiv. Randja se pokazao kao pun pogodak i defintivno ono sto je Milanu trebalo od samog pocetka a pogotovo za jedan ovakav album. Fantasticne deonice, snalazenje u gotovo svim stilovima sto je pokazao na zivim nastupima dovele su do toga da Ranjda posle ovog albuma postane jedan od najcenjenijih giarista na ovim prostorima.
Gorica je vrhunski otpevala svoje donice i postala jedna od vodecih pevacica tog vremena. Njena deonica u pesmi Dvoje ostala je upecatljiva do te mere da je ni jedna pevacica nece otpevati na takav
nacin a o refrenu za pesmu Boja srece i da ne pricam. Aleksandar Tasic je svoje solidno pevacko umece prikazao na zivim nastupima jer na albumu nije imao minutazu. Takodje treba izdvojiti i dva instrumentala ,,Gradac,, i 7 minuta za nas,, koji staju rame uz rame sa legendarnim instrumentalima grupe Leb i Sol u ranoj fazi.
NEVERNE BEBE II ucinio je da bend postane poznat i van granica Srbije a pokusan je proboj i na inostrano trziste sto dovoljno govori u izdavacka kuca RED LINE RECORDS in Minhena. Medjutim, ovaj album je odstampan u tirazu od 1000 ili 2000 primeraka i brzo je rasprodat te ga je danas nemoguce naci na original disku. Postoji piratsko izdanje na kome fali kompozicija 7 minuta za nas. Upravo zbog toga bi bilo dobro kada bi i ovaj album bio reizdat.

preporucljiv fanovima n.beba koji vole nesto progresivniji zvuk

_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker