Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Kutak za muzičare » Best guitar player ?

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Marko.S

Beba

Pridružio: 06 Maj 2008

Poruke: 20


Poslao: Čet Maj 08, 2008 2:11 am

Odgovoriti sa citatom

Po meni


1.Jason Becker
2.Satriani
3.Vai
4.SRV
5.J.H
6.Malmsteen Yngwie


Naravno ima dosta razlike u izvodjenju i stilu sviranja ali po meni ovi ljudi spadaju u sam vrh!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

chorwat

Napredna Beba

Pridružio: 27 Feb 2008

Poruke: 406

Lokacija: Łódź / Polska


Poslao: Čet Maj 08, 2008 10:46 am

Odgovoriti sa citatom

Po meni ne da se izabrati najboljeg gitariste. A nije najbolji taj koji zna svirati teške komplicirane stvari, samo taj koji svira najlepše melodije Smile A ovih je puno na svetu.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

cokanovic

Super Beba

Pridružio: 30 Dec 2007

Poruke: 629

Lokacija: Beograd - Sabac


Poslao: Čet Maj 08, 2008 11:31 am

Odgovoriti sa citatom

Steve Lukhater!
_________________
After silence that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Marko.S

Beba

Pridružio: 06 Maj 2008

Poruke: 20


Poslao: Čet Maj 08, 2008 11:47 am

Odgovoriti sa citatom

chorwat ::

Po meni ne da se izabrati najboljeg gitariste. A nije najbolji taj koji zna svirati teške komplicirane stvari, samo taj koji svira najlepše melodije Smile A ovih je puno na svetu.


Potpuno se slazem:)ALi sigurno imas nekog omiljenog Two thumps up

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

chorwat

Napredna Beba

Pridružio: 27 Feb 2008

Poruke: 406

Lokacija: Łódź / Polska


Poslao: Čet Maj 08, 2008 12:25 pm

Odgovoriti sa citatom

@Marko.S
Misliš možda da mi je omiljeni Ranđa? Naravno da jest, ali nije on jedini Smile Omiljeni mi je i Zoki i Vranjković i Stefanovski i svi koji sviraju prelepe pesme u mojim omiljenim bendovima Very Happy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

_T-Bear_

Super Beba

Pridružio: 07 Avg 2006

Poruke: 507

Lokacija: Pančevo


Poslao: Čet Maj 08, 2008 12:51 pm

Odgovoriti sa citatom

Auuu...tu je izbor vrlo tezak...sve je do ukusa,ali ako pogledate zaslugu i uticaj,mesto NO.1 bi moralo da pripadne Hendrix-u,jer da nije njega...znate vec,a posle toga su nijanse,tj. ukusi kao sto sam rekao...zaista ima puno sjajnih sviraca...
_________________
...."ja,danas sam tu a sutra ko zna gde,ne pitaj me za sudbinu"...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

tweety

Super Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 785

Lokacija: Jagodina-Kragujevac


Poslao: Čet Maj 08, 2008 1:21 pm

Odgovoriti sa citatom

YNGWIE MALMSTEEN je zakon,po meni najbolji
_________________
I think that i saw pussy cat.....Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Maj 08, 2008 2:13 pm

Odgovoriti sa citatom

Malmsteen je imao svoj znacaj na prva tri albuma, ali to preseravanje sa klasikom i sviranje u fazonu ,,moram biti najbrzi,, mene nikad nije zanimalo. ali, kad malmsteen uhvati da svira hendriksa ili deep purple, to je to. covek je tehnicki savrsen. e sad sa druge strane ,mene i ortodoksni bluzeri znaju da smore kad krenu da razvlace. znaci nesto izmedju bi mi najvise odgovaralo. ali kako sto mnogi rekose, na svetskoj sceni je gotovo ne moguce izabrati najboljeg. meni je ovih dana Steve Howe (YES, ASIA...) broj 1.


Sto se tice domaceg terena, tu je vec lakse izabrati. evo recimo po meni, EX YU G3 bi bio :

VLATKO STEFANOVSKI (leb Sol)
ZELE LIPOVACA (Divlje Jagode)
HUSEIN HASANEFENDIC HUS (Parni Valjak)
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marko.S

Beba

Pridružio: 06 Maj 2008

Poruke: 20


Poslao: Čet Maj 08, 2008 2:51 pm

Odgovoriti sa citatom

tweety ::

YNGWIE MALMSTEEN je zakon,po meni najbolji


Ne znam da li si cula za Jason Becker-a.Malmsteen je smesan za njega Punk Ja u poslednje vreme slusam Satriania, SRV ,Smak ...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marko.S

Beba

Pridružio: 06 Maj 2008

Poruke: 20


Poslao: Čet Maj 08, 2008 2:53 pm

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

Malmsteen je imao svoj znacaj na prva tri albuma, ali to preseravanje sa klasikom i sviranje u fazonu ,,moram biti najbrzi,, mene nikad nije zanimalo. ali, kad malmsteen uhvati da svira hendriksa ili deep purple, to je to. covek je tehnicki savrsen. e sad sa druge strane ,mene i ortodoksni bluzeri znaju da smore kad krenu da razvlace. znaci nesto izmedju bi mi najvise odgovaralo. ali kako sto mnogi rekose, na svetskoj sceni je gotovo ne moguce izabrati najboljeg. meni je ovih dana Steve Howe (YES, ASIA...) broj 1.


Sto se tice domaceg terena, tu je vec lakse izabrati. evo recimo po meni, EX YU G3 bi bio :

VLATKO STEFANOVSKI (leb Sol)
ZELE LIPOVACA (Divlje Jagode)
HUSEIN HASANEFENDIC HUS (Parni Valjak)



Mislim da si zaboravio Tocka Very Happy Vlatku svaka cast Two thumps up A za ovu dvojicu ne znam tako da ne mogu da komentarisem.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Maj 08, 2008 3:27 pm

Odgovoriti sa citatom

nisam ga zaboravio, ali ga ne gotivim.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bubnjar

Napredna Beba

Pridružio: 05 Sep 2006

Poruke: 437

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Čet Maj 08, 2008 4:47 pm

Odgovoriti sa citatom

cokanovic ::

Steve Lukhater!


Steve Lukather - apsolutno! Bravo!

Zoran Bozinovic Dzindzer (Ne Vidoja - Zoran) na domacoj!

Mada, nezahvalno je traziti "najboljeg", uvek se ogresis o 10ak njih, min.
_________________
cool

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

vavlada

Super Beba

Pridružio: 09 Avg 2006

Poruke: 500

Lokacija: Valjevo


Poslao: Čet Maj 08, 2008 5:00 pm

Odgovoriti sa citatom

bubnjar skroz si u pravu ... ali ipak ...
Lukather, Satriani ... David Gilmour sigurno ... Ovih dana mi prija Gary Moore ...
Od nasih:
Sve shto je srdjan naveo ... ali ipak :
Zeljko Vukovic Pika ... meni barem Very Happy ...
_________________
"Zamisli na moment isto ovo vreme, zamisli onda iste ove ljude, zamisli i videces da sve je kao onda, jedina greska - to sam ja"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Marko.S

Beba

Pridružio: 06 Maj 2008

Poruke: 20


Poslao: Čet Maj 08, 2008 5:38 pm

Odgovoriti sa citatom

vavlada ::

bubnjar skroz si u pravu ... ali ipak ...
Lukather, Satriani ... David Gilmour sigurno ... Ovih dana mi prija Gary Moore ...
Od nasih:
Sve shto je srdjan naveo ... ali ipak :
Zeljko Vukovic Pika ... meni barem Very Happy ...



Koliko ste naveli domacih gitarista za koje nemam pojma Embarassed

Evo gledam sad na youtubu Baneta Jelica i uopste mi se ne svidja kako covek svira Whistlehy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Maj 08, 2008 10:00 pm

Odgovoriti sa citatom

I ja imam mnogo favorita sto se tice gitarista. Vlatka Stefanovskog sam slusala u akusticnoj verziji i ostavio je na mene jak utisak posto je meni svirka na akusticnoj gitari mnogo osecajnija, jer je i ja kao takvu izvodim, ali volim i elektriku pogotovo Randjinu. Naravno od stranih mi je Geri Mur jedan od omiljenih. No Jimi Hendriks i Santana su mi uvek na vrhu fantasticnih gitarista. Pored brzine, preciznosti, vrlo je bitno da izvodjac ima osecajnost za to sto svire jer ce samo tako pesma imati dusu i emociju koje se mogu preneti na publiku. Guitar Punk

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pet Maj 09, 2008 2:37 am

Odgovoriti sa citatom

_T-Bear_ ::

Auuu...tu je izbor vrlo tezak...sve je do ukusa,ali ako pogledate zaslugu i uticaj,mesto NO.1 bi moralo da pripadne Hendrix-u,jer da nije njega...znate vec,a posle toga su nijanse,tj. ukusi kao sto sam rekao...zaista ima puno sjajnih sviraca...


Slazem se...Hendrix na celo, pa onda aiiiii kolika lista, ne bi stalo ovdje. Da Bellina, i Santana je u vrhu, za mene jos Clapton, Frusciante, Hammett, Petrucci, Matthew Bellamy - fenomenalan gitarista! i jos nije dostigao vrhunac...onda Jeff Beck, Jimmy Page, Knopfler, Jack White, Stefanovski zakon...Srdjan me podsjeti na Lipovacu, odlican gitarista! Ma sto rece neko...ogrijesila sam se sigurno u jos mnogo njih...ali eto... I'm a sucker for a guitar.
Punk Guitar Punk Guitar Punk Punk
p.s. Uvijek zaboravimo na dame - Nancy Wilson i Joan Jett mogu slobodno rame uz rame sa gore navedenima... Two thumps up
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marko.S

Beba

Pridružio: 06 Maj 2008

Poruke: 20


Poslao: Pet Maj 09, 2008 2:42 am

Odgovoriti sa citatom

unfaithful babe ::

_T-Bear_ ::

Auuu...tu je izbor vrlo tezak...sve je do ukusa,ali ako pogledate zaslugu i uticaj,mesto NO.1 bi moralo da pripadne Hendrix-u,jer da nije njega...znate vec,a posle toga su nijanse,tj. ukusi kao sto sam rekao...zaista ima puno sjajnih sviraca...


Slazem se...Hendrix na celo, pa onda aiiiii kolika lista, ne bi stalo ovdje. Da Bellina, i Santana je u vrhu, za mene jos Clapton, Frusciante, Hammett, Petrucci, Matthew Bellamy - fenomenalan gitarista! i jos nije dostigao vrhunac...onda Jeff Beck, Jimmy Page, Knopfler, Jack White, Stefanovski zakon...Srdjan me podsjeti na Lipovacu, odlican gitarista! Ma sto rece neko...ogrijesila sam se sigurno u jos mnogo njih...ali eto... I'm a sucker for a guitar.
Punk Guitar Punk Guitar Punk Punk
p.s. Uvijek zaboravimo na dame - Nancy Wilson i Joan Jett mogu slobodno rame uz rame sa gore navedenima... Two thumps up


Ana Popovic Punk stvarno rastura
_________________
Malopre sam pomazio konja. Istina je da konjsku buvu ne mozes da vidis, a ni da cujes....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pet Maj 09, 2008 2:51 am

Odgovoriti sa citatom

Da - odlicna je! Smile
Jos jedna nasa faca koja mi je draga i fenomenalan gitarista je Emir Hot. Ne znam je li neko cuo za njega. Smile
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Maj 09, 2008 2:57 am

Odgovoriti sa citatom

emir je trenutno najbolji BIH gitarista, fantastican muzicar, ali mi se njegov solo album nije dopao, super je ali ta malmsteenova neoklasika me ne privlaci.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pet Maj 09, 2008 3:17 am

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

emir je trenutno najbolji BIH gitarista, fantastican muzicar, ali mi se njegov solo album nije dopao, super je ali ta malmsteenova neoklasika me ne privlaci.


Meni je interesantno, ne slusam to svaki dan, ali mi je osvjezenje ponekad da poslusam bas zato sto mi zvuci drugacije od velike vecine. Smile Smile Smile
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 3
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker