Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Kako Vas inspirišu Neverne Bebe ?

Odgovori na poruku
Autor Poruka

redsonja

Napredna Beba

Pridružio: 15 Dec 2007

Poruke: 381

Lokacija: Pezos


Poslao: Sre Avg 13, 2008 1:21 pm

Odgovoriti sa citatom

Došla mi je na ideju ova tema, pošto redovno kad se povučem u svoju sobu, radi neke kreacije ( kod mene je to uglavnom u likovnom smislu: crtam, slikam, pravim grafike..) muzika je naravno nerazdvojni deo toga i to ne samo kao štimung i atmosfera, već neretko i inspiracija, pa se tako naziv neke moje grafike podudara sa stihovima omiljene pesme. LOL
U novije vreme stihovi Beba sve više upliću prste u ono što radim, pa sam malo znatiželjna kako vas inspirišu Neverne Bebe, i to u najširem smislu, ne samo na koji vid umetnosti (ali to pogotovo) , već akcije, razume se, pozitivne i kreativne ? LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Sre Avg 13, 2008 1:37 pm

Odgovoriti sa citatom

posto pisem poeziju, par puta su me nadahnuli na novo delo.

evo jednog ovde - http://www.mycity.rs/Nasa-pisana-dela/San-svih-tih-godina.html#305592
to mu dodje kao zajednicki artwork mene i Milana


a jednu noviju pesmu cu ovde preneti... inspirisano pocetnim stihom pesme Luda.

Citat:

Sanjam da me budis...
tvoji prsti u mojoj kosi... i tvoj osmeh kao sunce za dobar dan.

i ne treba mi vise nista...
jer dan je vec ispunio svoj smisao...

tu si... bliskost i toplina nas chuva... izranjam iz te neznosti...
budim se.
tvoje ruke me iznose iz sna i unose u jos lepsi...
a tek je jutro...

_________________
"Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, biće tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."
(A.S.)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Sre Avg 13, 2008 2:13 pm

Odgovoriti sa citatom

Bebe kao inspiracija...Lepa tema,profesorice .

Sigurno je da uz bilo koji oblik umetnosti (u Tvom slucaju,konkretno,likovna i varijacije na nju) muzicka pozadina sa toliko probranih i iskrenih emocija moze samo da dodatno "pogura" stvar.
Ja se bavim poslom koji nije narocito kreativan,vise je surovo precizan i odgovoran pa mi za njega osim gomile energije (koju takodje crpim iz ovog okruzenja ali to je nesto drugo),inspiracija nije narocito potrebna.

Ali...
Takodje,u polutami moje sobe kada se prepustim svojoj velikoj ljubavi,pisanju,kojoj sam se,hvala Bogu skoro potpuno vratila u poslednje vreme,Bebe rade svoje.A ja svoje...

Najbolje i najjace emocije pretocene u reci izlaze iz mene uz pesme Beba koje i same "ubijaju",imam jedan folder gde su smestene one,za mene "najgore" (razumete u kom smislu).Tu su mi "Lica","Godine srama","Jednom kad me ne bude","Dabogda lazem","Gotovo","Gde smo","Ko zna","Sve nase godine"(instrumentalni deo,posebno)...

Inace,pisem rukom.

Nevezano za inspiraciju u nekom kreativnom smislu,probajte da sa nekim miksom brzih pesama na mp plejeru obidjete brzim hodom krug oko Ade,uvece.Neverovatan osecaj,vreme proleti.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Avg 15, 2008 1:14 pm

Odgovoriti sa citatom

inspiraciju za bavljenje muzikom sam nasao jako davno u nekim drugim ,velikim (svetskim) bendovima koji su na razne nacine obelezili dosadasnji tok rock muzike.
medjutim, prica koju je Milan izgradio, me nije inspirisala vec naterala da svoje bavljenje muzikom pokusam da dignem na jedan veci i ozbiljniji nivo. dok su mnogi nazovi muzicari, sa koncerata nevernih beba, najpre iz klubova a onda i iz velikih koncertnih dvorana izlazili drhteci ubedjeni da nikad nece moci da sviraju tako, ja sam kuci odlazio dodatno motivisan. na moj bend su svakako ostavili veliki uticaj, a dovoljan dokaz za to je da smo jedan od retkih autosrkih bendova koji na svojim svirkama izvodi i ponesto od beba, kao sto je recimo Veliki je Bog u staroj verziji. na celu nasu pricu gledanu sa muzickog aspekta, prvi album beba je ostavio veliki uticaj a to ce se donekle i osetiti na nasem albumu koji zavrsavamo. i naravno ako na to dodamo da ga zavrsavamo upravo kod beba u studiju, dovoljno govori.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pet Avg 15, 2008 10:42 pm

Odgovoriti sa citatom

Muzika me generalno uvijek inspirise. Ona pobudjuje one najdublje emocije kojih nismo uvijek u svakom trenutku svjesni, ili bas one emocije koje su privremeno u nama zaspale. Kada nastupi budjenje istih, u nama nesto pocinje da raste. Rastemo mi sami. Duhovno. Emocionalno. Nadrastamo sebe, na neki nacin.

Kako me Neverne Bebe inspirisu? Upravo ovako kako sam opisala.
Inspirisu me na osmijeh i pozitivnost u teskim trenucima, a bilo ih je… Inspirisu me na razmisljanje o zivotu: ljubavi, sreci, tuzi…

Kad moj sin ide po kuci i pjevusi “To se zove ljubav - to smo ti i ja”, ja sam u tome trenutku sretnija nego da mi je izrecitovao Sekspirov sonet. Kada uzme palice u ruke i udarajuci po imaginarnim bubnjevima kaze: "Vidi! Ja sam Kebac!" meni prosto dodje da se rasplacem. Inspirisu i najmladje eto...sta jos da kazem?

Ne bavim se muzikom u zivotu, ali kao Peca i Hilary, imam strast za pisanu rijec. I bilo da je u pitanju neki stih Beba koji mi prione za srce, Randjin solo, perfektno otpjevana nota...ta neka zarazna klica se prenese na mene i dobijem neopisivu zelju da pisem...da sve te emocije zabiljezim jer ne desava se ta vrsta nadahnuca toliko cesto i zato kad se desi, prilika se mora ugrabiti, jer iz ovakve inspiracije mora proizici nesto neopisivo lijepo I iskreno. Na ovim nadahnucima sam im zahvalna.
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

cokanovic

Super Beba

Pridružio: 30 Dec 2007

Poruke: 629

Lokacija: Beograd - Sabac


Poslao: Ned Avg 17, 2008 5:38 am

Odgovoriti sa citatom

Prelepo Babe...

Uz njihive note uvek dobijem onu smirenost, stalozenost, kao pri molitvi...Reci i muzika me navode da razmisljam o ljubavi, sreci, privrzenosti porodici, veri, Bogu, sudbini svih nas...Tako duboko, tako potpuno, kao niko i nista do sad. Uz njih pronalazim svoj mir, iz njih izvire iskrenost. Uz njih ne crtam, ne pisem, ne stvaram, ali nalazim put i nacin za dalje, snagu, motiv, zelju, srecu, ljubav...Jedna od retkih uz koju zaplacem je Serbian song. Neizmerno im hvala na svemu!!!
_________________
After silence that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

redsonja

Napredna Beba

Pridružio: 15 Dec 2007

Poruke: 381

Lokacija: Pezos


Poslao: Ned Avg 17, 2008 11:07 am

Odgovoriti sa citatom

DA! Razz To je ono sto sam htela da cujem i od vas! Nisu svi umetnici, muzicari, slikari, ali zato svi imamo emocije koje nas pokrecu da delamo i mozda je bas to najlepsi momenat za koji nas Bebe inspirisu; da budemo bolji prema drugima, narocito prema onima koji su nam najblizi, sto se tako lako zaboravi u zivotnoj jurnavi!
Ali vi ste dodali iz svog ugla, svoj licni komadic ove slagalice, sto je i najlepse u ovoj temi i nadam se da ce se to nastaviti...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Bocka

Starija Beba

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruke: 223

Lokacija: Beo Grad


Poslao: Uto Avg 19, 2008 9:46 pm

Odgovoriti sa citatom

!!!OBECANJE za Vlajka!!!

Uvek su tu. Prisutni i pozitivni. Kad god zatrebaju. Pruzice ti ruku prijateljstva. I u najgorem stanju kad si oni ce te podici. Pruziti spas,vratiti osmeh,toplinu u hladnom svetu oko nas. Sjaj u tvojim ocima nikad nece nestati. Uvek znaj-bitan si clan. Poruka je tu! Zelja samo raste. Nikad ne prestaje,cacka nas iznutra i tera na novo,na jace i teze,da dokazemo da smo bolji od "njih"!

said by somebody else:
"kad je najgore tad je najbolje!"
_________________
ko zna,da l' ce da svane
ko zna,ja plakati moram
samo reci,bez imalo volje
i reka suza pocinje
ugasi svetlo i bice bolje
za nekog drugog,kad te probude
s'druge strane postelje
ne brini tamo je bolje,bez boli pocivaj u miru

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Sre Avg 20, 2008 2:14 pm

Odgovoriti sa citatom

@Babe,prelepo.Ne stigoh da Ti odgovorim ranije.

Sinoc sam procitala,dok je trajao koncert,Bockin post o direktnom phone prenosu i nasmejala se zamislivsi kako je to fenomenalno...

Pustih tiho plejer i dok su glasovi i note ispunjavali moju sobu i moju dusu,tekle su reci.Mozda cak i najiskrenije i najlepse koje sam napisala ikada.
Ophrvana raznim,jakim emocijama,masom potiskivanih,bejah,na trenutak,srecna.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pon Avg 25, 2008 12:09 am

Odgovoriti sa citatom

N.Bebe inspirišu razvoj mojih moždanih ćelija, u pokušaju da odgonetnem "a šta je Milan mislio kada je napisao ovo". Very Happy

Šalu na stranu,mnogobrojne su situacije i načini na koje me inspirušu NB,i baš bih odužila kada bi pisala o svima tim momentima.
Najkraće rečeno"Ako si zaista dobar čovjek i ako stvarno vjerujes u ono što želis,onda ne postoji granica...možeš sve"!
I svaki put kada sam umorna od svega,kada se zapitam da li je moguce opstati i ostati normalan,u poplavi kiča i šunda oko nas,kvazikulturi...poremećenom sistemu vrijednosti...pustim sebi Bebe,ili dodjem na ovaj forum i kažem sebi"Jeste,moguce je,iskrene emocije su tu-najiskrenije"!!!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pon Avg 25, 2008 6:08 am

Odgovoriti sa citatom

Kasiopeja ::

N.Bebe inspirišu razvoj mojih moždanih ćelija, u pokušaju da odgonetnem "a šta je Milan mislio kada je napisao ovo". Very Happy



_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Avg 25, 2008 4:22 pm

Odgovoriti sa citatom

U mojoj dusi BEBE su ostavile dubok trag. Cim ih neko spomene ili cujem neku njihovu pesmu odmah mi se popravi raspolozenje, na mene delije neka radost, a tugu i zamisljenost odleprsaju negde na stranu. U nekim teskim trenutcima kada osecam neki bol, kroz pevanje njihovih pesama, sa svom enrgijom i emocijama koji ulozim u te pesme uspem da se oslobodim negativne energija i tako postanem opet vesela skinuvsi sa sebe veliki teret. Nama sta, Bebe su melem za dusu.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Zuta ljubicica

Super Beba

Pridružio: 02 Jan 2008

Poruke: 1082

Lokacija: Nis


Poslao: Sre Avg 27, 2008 3:23 am

Odgovoriti sa citatom

Pogledaj u Sunce, iza oblaka...
Predstavljaju sve dobre ljude i lepe stvari u mom zivotu ...Za kratko vreme su postali povezani sa svim tim stvarima i to je dobro jer, kad god pustim ili cujem negde neku pesmu NBeba, setim se dragih ljudi i svet je tada mnogo bolji!
Muzika NBeba ima moc da rastera oblake ili da mi pomogne da kroz njih vidim Sunce...
_________________
... Ti se SmejEsh kAd je sMeShno, Ti se VrtisH kad je lepo/// ♥ ♥ ♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker